• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Clock Problem

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Otkako go instalirav linuxot imam eden problem so windows.
Ne velam deka problemot go napravil linux.. moze i virus da e (a najverojatno e)
Znaci vaka... Go pustam kompjuterot i saatot mi e namesten eden cas pokasno.
Go sreduvam. Izleguvam od windows, odam vo linux... si vrsam neso rabota i pak se vrakam vo windows i saatot pak eden saat napred.
WTF? :lut2:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Види вака, пробај да видиш дали е нешто сменето кај Time Zone (GMT +/-) и дали се синхронизира со интернет сервер.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
И јас го имам истиот проблем... мислам го имав дур имаф виндоуз опција во ГРУБ :D .. пробај да го смениш во биосот... незнам зошто се случува, но изгледа виндовсот го менува во биосот ... или така некако ...:ua:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
И јас го имам истиот проблем... мислам го имав дур имаф виндоуз опција во ГРУБ :D .. пробај да го смениш во биосот... незнам зошто се случува, но изгледа виндовсот го менува во биосот ... или така некако ...:ua:
znaci ti go sredi a :muahaha:
:D aj ke probam...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,533
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно