1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Clickbank

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од BadGirl007, 12 Јуни 2020.

 1. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  155
  40
  3 oктомври 2018
  Женско
  Работи некој со Clickbank во 2020?
   
 2. Dead Brain

  Dead Brain
  Intern

  17
  12
  19 Февруари 2018
  Машко
  + исто прашање ме интересира колкава е заработувачката
   
 3. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,758
  21 Јануари 2011
  Машко
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,916
  26,303
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Affiliate или seller?
   
 5. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  155
  40
  3 oктомври 2018
  Женско
  Affiliate.
   
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,916
  26,303
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Имам искуство како seller и тоа не баш убаво за affiliate @pipelin може да ти сподели искуство.
   
  На pipelin и BadGirl007 им се допаѓа ова.
 7. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,286
  899
  8 Мај 2010
  Машко
  Имам направено многу продажби со Bing Ads и Clickbank, имав ваучери па така да немав никакви трошоци, ама производот почна да добива многу refunds (chargebacks) и беше тапа.

  Сега следно што сакам да направам е со FB. Има еден метод што може да донесе продажби секако ако го погодите производот и малце го модифицирате методот.

  Еве го видеото:

  View: https://youtu.be/jc7cEWi40_o

  линк до форумот, кога ќе почнам ќе објавам статистики.
   
  На BadGirl007 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. metahuman

  metahuman
  Intern

  9
  2
  23 Септември 2019
  Машко
  Сподели го, ако не ти е проблем.
   
Слични теми
 1. SBIT
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,512
 2. Martin Serafimovski
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,456
 3. Piwcho
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  806
 4. HardCorec
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,128
Вчитување...

Сподели

Вчитување...