• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Click Magazine

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Slucajno na google gledam makedonsko spisanie za kompjuteri Click Magazine.
Moze na linkov da vidite skratena elektronska verzija od spisanieto.
Pa sto mislite,kako vi se dopaga?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Хм... Вака изгледа интересно има интересни содржини. Не забележав дали може да се набави некаде во нашиве трафики?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
И ја тоа се чудам,пишува излезе во продажба од 15 мај, а не сум го сретнал во трафиките.
Го има некој купено?
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
kako be ne si go видел
списанието е одлично

вистинска конкуренција на ентер
многу поквалитетни содржини и статии:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Цената е 90 ден.Пишува на списанието :)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
во првото списание немаше цд
а цената не ме фаќајте за збор бидејќи купувам многу списанија мислам дека беше 100ден

не ми е тука да видам :)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Јас го имам разгледвано на интернет, и од тоа што видов ми се допадна.
Ама по трафиките никаде го немам видено ни јас.
 

ivotopansko

Intern
14 јануари 2008
36
0
интересно списание.ја побарав у поголемиве маркети ама го нема:ua:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
епа луѓе малку почекајте списанието и продукцијата е нова
ке почне во поголем број да се произведува:)
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,109
527
Списанието кошта 90 денари, го глеав по трафикиве, ама помина многу време од 15 мај... :D
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
sephiroth да но во споредба на тоа какви статии има ентер за многу кратко време ке му биде добра конкуренција

а за ни тоа ни тоа не ми се свиѓаат

само за BUG можам да кажам дека е одлично:)
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
да BUG е супер списание ама за 300 денари ќе купам click, enter и уште две списанија за коли и ќе имам занимација цела недела, а и не знам што очекувате за 90 денари ова е списание за широката народна маса и мене лично ми се допаѓа. Има доста рецензии за хардверски компоненти и за софтвер игрите им се послабо опфатени ми се допаѓа што наведуваат цена за компонентите и од каде можат да се купат, еве на пример во вториот дел има кратка рецензија на 20 лаптопи до 500 евра што е навистина корисно за некој што планира да се поднови со лаптоп. Во секој случај излегувањето на списанието е за поздравување зошто на пазаров останавме само со ентер вака барем има избор и конкуренција.
 

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
Треба барем уште 1 или 2 списанија такви да излезат со тираж некаде како ентер или повеке за стварно да има конкуренција, а не на секои 2 страни да има реклами што немат никаква врска со ИТ, како на пример (се извинувам шо ке казам витаминка или милка реклама).
Секој поздрав за кликмаг :bravo:
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
абе за оние што знаат каде да најдат информации,баш и не им се потребни списанија како ентер и клик,јас искрено не видив нешто итересно во клик,и тоа што игрите се помалку опфатени е пропуст,но ако има други добри статии,можеби ке опстане,јас све што ми треба имам на интеренет,за вас незнам.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
а во последно време на нет си барам што ме интересира

но понекогаш има некои работи за кои списание си е подобро

на времето пред едно 4+ години кога почнав да го купувам BUG немав нет т.е. имав dialup но исто како да немав

и од тогаш едноставно навика ми стана да го симам
само понекогаш прескочам доколку сум шворц:)

но сепак списание си е добро за ширење на ИТ свеста кај луѓето:)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
а во последно време на нет си барам што ме интересира

но понекогаш има некои работи за кои списание си е подобро

на времето пред едно 4+ години кога почнав да го купувам BUG немав нет т.е. имав dialup но исто како да немав

и од тогаш едноставно навика ми стана да го симам
само понекогаш прескочам доколку сум шворц:)

но сепак списание си е добро за ширење на ИТ свеста кај луѓето:)
Same thing here!:bravo:
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
не знам за мене хартијата има некој шмек што никој дигитален изум нема да го замени, мирисот на ново списание па си седиш под некоја сенка на плажа си пиеш нешто ладно и листаш некое списание знам дека на плашите има и интернет сега ама не можеш со лаптопот да го покриеш лицето кога се сунчаш :D
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Денес го купив списанието, и можам да кажам дека сум задволен. Има супер теми, и во овој број како што пишува и на интернет страната задржани се на лап топ компјутерите. Дадени се рецензии на 20 лап топ компјутер кој може да си ги дозволат луѓето, а притоа и не се скапи (под 500 евра). Кога ќе го дочитам цело ќе дадам повеќе информации :D
 
M

Mr.Alien

Гостин
Веќе е во продажба вториот број на Click - Clack. Цената е 90 денари. Нема ЦД, ниту ДВД.
За содржината - тука некаде се со ЕНТЕР. Во ред е да има и обичен опис на компоненти/уреди, но сепак сето тоа би требало да е поткрепено со детално разглобена техноплогија на нешто - еве, на пример, за новите Nehalem-и, Radeon 4850, поточно RV770 чипот, за GTX200 чипот - основата на новите Geforce картички и сл. Секако, и по некој тест, секоција од типот како да се направи ова или она, совети, одговори на прашања, рецензија на софтвер во вистинска смисла на зборот а не опис што прави и каков интерфејс има.
Значи, ништо повеќе од ЕНТЕР. Во ЕНТЕР едно време имаше и тестови, описи на нови технологии, почна и PRO EDITION, за потоа да замре тоа и да се врати на старите патеки. Единствено чат-пат има понекој тест - и ништо повеќе од тоа.
Се ми се чини дека ЕНТЕР им беше една смерница на "клик-клаковци" како да прават списание. По се изгледа немаат кадри за нешто посериозно.
Мене лично ми недостасува списание на повисоко, профи ниво. PRO EDITION на ЕНТЕР се стремеше кон такво нешто. Штета што замре.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,726
Мислења
863,408
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно