1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Civilization VI

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Ragnar, 22 oктомври 2016.

1. Ragnar

Ragnar
    Practice makes perfect

956
    1,051
    9 Декември 2015
    Машко

Конечно после сто години излезе нов дел од оваа популарна игра. Ги имам играно сите Цивилизации до сега а и Колонизација и Алфа Кентаури. Дали случајно (или намерно) некој ја купи играва (вчера беше пуштено официјално), па да сподели импресии. Вака според рецензиите изгледа топ ама 60 евра не ми се даваат се за сега (претходно сите игри ми беа пиратерија за Цивилизација зборам).
    P.S. Дали има шанса да ја намалат за Cyber Monday или нешто такво, или нема шанси затоа што е нова? Не сум многу упатен.

На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lalevskog

Lalevskog
    Gaining Experience

124
    113
    2 Мај 2014
    Машко
    Има попуст на instant gaming од 26%. Линк

На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
  3. xenon

xenon
    Guru

3,791
    9,444
    15 Јануари 2011
    Машко
    Ја разглеав, ништо битно и концепциски не смениле од првата верзија. Oваа и Total War франшизата ми се онака игри со огромен потенцијал но лош менаџмент кој не успева да направи добар, модерен хибрид. Затоа пак Rockstar (GTA), Blizzard (WoW), EA (Battlefield) итн. растурија со своите изданија.

Веќе не се ни мачам да проверам дали има нешто ново кај овие игри. Интермецо видеата, саундрак, и слично се ок, но не се дел од активната игра.

Psycore, Ragnar и на AleksandarCaki им се допаѓа ова.
  4. Ragnar

Ragnar
    Practice makes perfect

956
    1,051
    9 Декември 2015
    Машко
    До некаде си во право, со тоа што графиката изгледа подобро и наводно сценаријата се подобри. Т.е. не се толку репетитивни. Порано имаше 2-3 тактики да ги поминеш раните фази од цивилизацијата и после никој не може да те сопре само си тераш напред. Сега имало подобра дипломатија, повеќе видови на терен, units и тн. Другиве игри што ги спомнуваш спаѓаат во сосема друга категорија и можеби затоа успеале да ги надградат толку многу од претходните делови.

5. d0sada

d0sada
    Gaining Experience

162
    120
    18 Февруари 2016
    Програмер/Студент
    Ме интересира кој крак е најдобар од варијацииве на замунда има R.G. Mechanics, Proper[Reloaded], и Codex, некој со некое искуство да сподели ?

Слични теми
  1. goxymaxy
    Одговори:
    1
    Прегледи:
    611
  2. Enigma
    Одговори:
    4
    Прегледи:
    864
Вчитување...