1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Civilization VI

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Ragnar, 22 oктомври 2016.

 1. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  956
  1,051
  9 Декември 2015
  Машко

  Конечно после сто години излезе нов дел од оваа популарна игра. Ги имам играно сите Цивилизации до сега а и Колонизација и Алфа Кентаури. Дали случајно (или намерно) некој ја купи играва (вчера беше пуштено официјално), па да сподели импресии. Вака според рецензиите изгледа топ ама 60 евра не ми се даваат се за сега (претходно сите игри ми беа пиратерија за Цивилизација зборам).
  P.S. Дали има шанса да ја намалат за Cyber Monday или нешто такво, или нема шанси затоа што е нова? Не сум многу упатен.
   
  На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lalevskog

  Lalevskog
  Gaining Experience

  124
  113
  2 Мај 2014
  Машко
  Има попуст на instant gaming од 26%. Линк
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,444
  15 Јануари 2011
  Машко
  Ја разглеав, ништо битно и концепциски не смениле од првата верзија. Oваа и Total War франшизата ми се онака игри со огромен потенцијал но лош менаџмент кој не успева да направи добар, модерен хибрид. Затоа пак Rockstar (GTA), Blizzard (WoW), EA (Battlefield) итн. растурија со своите изданија.

  Веќе не се ни мачам да проверам дали има нешто ново кај овие игри. Интермецо видеата, саундрак, и слично се ок, но не се дел од активната игра.
   
  Psycore, Ragnar и на AleksandarCaki им се допаѓа ова.
 4. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  956
  1,051
  9 Декември 2015
  Машко
  До некаде си во право, со тоа што графиката изгледа подобро и наводно сценаријата се подобри. Т.е. не се толку репетитивни. Порано имаше 2-3 тактики да ги поминеш раните фази од цивилизацијата и после никој не може да те сопре само си тераш напред. Сега имало подобра дипломатија, повеќе видови на терен, units и тн. Другиве игри што ги спомнуваш спаѓаат во сосема друга категорија и можеби затоа успеале да ги надградат толку многу од претходните делови.
   
 5. d0sada

  d0sada
  Gaining Experience

  162
  120
  18 Февруари 2016
  Програмер/Студент
  Ме интересира кој крак е најдобар од варијацииве на замунда има R.G. Mechanics, Proper[Reloaded], и Codex, некој со некое искуство да сподели ?
   
Слични теми
 1. goxymaxy
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  611
 2. Enigma
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  864
Вчитување...

Сподели

Вчитување...