1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Civilization IV хелп

Дискусија во форумот 'Игри' започната од goxymaxy, 4 Јули 2010.

 1. goxymaxy

  goxymaxy
  Intern

  155
  9
  17 Јуни 2010
  Пошо се брзам, немам време да пишувам опширен пост т.е. прашање. Па идеме вака, на кратко.

  Ако сакате да ми дадете линк од многу, ама премногу туториали за Sid Mier's Civilization IV (4). Како да почнам на почеток и тако то, пошо не можам да се снајдам.

  Поздравче.
   
 2. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
Слични теми
 1. ac1d
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,394
 2. graf
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,055
 3. Goroner
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  988
 4. FrukaZ
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  646
 5. Enigma
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  864
Вчитување...

Сподели

Вчитување...