• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

CityRadio конечно до национална концесија

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Всушност се работи за преземање на концесијата на радио „РОС“, по што ќе следи ребрендирање и промена на програмската шема...

Дневник напиша:
Групација на луѓе од македонскиот шоу-бизнис и маркетинг-агенции, предводени од Сити радио, „3Д - проџект студио“ и Клаб ФМ, пред извесно време ја презеде националната фреквенција Рос и најавуваа нејзино преименување во Метрополис, како и целосно освежување на форматот на каналот што досега претежно емитуваше фолк-програма.

Неколкуте компании истакнуваат дека на почетокот на декември ќе се одржи спектакл во чест на ребрендирањето, кога треба да се случи и официјалниот почеток на работата на радиото. Тие велат дека основна цел ќе биде понудување квалитетна музика и информирање, примена на високопрофесионални стандарди и преземање странски програми.

Додека да се комплетира екипата, дел од новата програма може да се слушне на следниве ФМ-фреквенции на територијата на Македонија: 99.4 (Скопје, Куманово, Крива Паланка, Кратово), 104.2 (Тетово, Гостивар, Маврово), 87.6 (Битола, Прилеп, Крушево, Ресен), 88.9 (Велес, Штип, Кочани, Виница), 94.8 (Охрид, Струга, Подградец),, 96.4 (Валандово, Струмица, Радовиш), 105.3 (Градско, Кавадарци, Неготино) и 92.2 (Гевгелија, Богданци, Дојран).

Дневник

:) ние вирус па вирус... лугето биле презафатени со други активности...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,517
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно