• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

cityradio.com.mk ВИРУС

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #10

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
аха незнаат... од октомври е...
стварно сум разочаран од сајтов на сити, го правеа еден век (период во кој ни стариот сајт не беше достапен) и резултат... склопиле некое, да не речам мини сра*е...
сајтот ко у пеинт да е „дизајниран“...
за функциите да не зборам, ова е 100% спротивно од радио портал...
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Дали само јас мислам така или и другите можат да забележат дека тоа во среде е помаранџа? :LOL::LOL:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
плус листејќи по интернетов дознав дека до пред извесен период го имале и ова
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]JS/TrojanDownloader.Psyme.HX trojan[/FONT]
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Of of of ovie imaat seriozen problem so downloaderite.NEka skenira sega nekoj pak da vidime sto ima kako ima (NOTE: Bi probal ija ama ne znam NOD32 dali ima internet protection)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #20

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Да известени се...
Замислете повикуваат на гласање за топ листата преку страната... срамота
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Не ги напаѓајте дечките од city, сигурно не се тие оние кои сакаат да ви направат нешто лошо, и верувам дека не се тие оние кои поставиле тројанец или вирус на страната. Веројатно некој успеал поради лошото одржување да добие пристап, и го направил тоа.

E ajde be kaj mene staven e na blacklist poradi virus.A kolku lugje ima sto idat na internet bez antivirus lele lele lele.
Таквите и треба да бидат заразени. Можеш во кола да се возиш без појас ? Можеш, ама кога ќе се треснеш некаде, кој ќе ти ги гледа гревовите...
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Таквите и треба да бидат заразени. Можеш во кола да се возиш без појас ? Можеш, ама кога ќе се треснеш некаде, кој ќе ти ги гледа гревовите...
Зошто таква споредба? :) Неможеш да оправдаш страница која има вируси а притоа нуди други услуги без напомена дека е заразена, само затоа што посетителот нема антивирус. Ете јас немам.

Ако веќе сакаш споредби, еве како ми изгледа тоа што го кажа ти:

Некој по улица поседува нелегално оружје и пука кога ќе му се присака, кој ти е крив што не носиш панцир?
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Зошто таква споредба? :) Неможеш да оправдаш страница која има вируси а притоа нуди други услуги без напомена дека е заразена, само затоа што посетителот нема антивирус. Ете јас немам.

Ако веќе сакаш споредби, еве како ми изгледа тоа што го кажа ти:

Некој по улица поседува нелегално оружје и пука кога ќе му се присака, кој ти е крив што не носиш панцир?
Не ми е намера да ја оправдам страницата, туку да ги критикувам луѓето кои не користат анти-вирус и покрај нивното ниско познавање од компјутерите. Антивирусот како програма нема големо значење за напреден корисник, јас например имам пријателка која како што вика она може да ми биде мајка, и дел од тимот кој го развива Bifrost, Poison Ivy и слични проекти и не користи антивирус, ниту пак firewall. Но долго годишното искуство си носи свои удобности, јас и покрај тоа што си велам дека немам никаква корист од антивирусот кој што го користам туку баш спротивно ми ги троши ресурсите, сепак се чиствувам посигурно со секојдневен update.

Anyway, никој не ти е крив што одиш по улици каде што некој носи оружје ;)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Не ми е намера да ја оправдам страницата, туку да ги критикувам луѓето кои не користат анти-вирус и покрај нивното ниско познавање од компјутерите. Антивирусот како програма нема големо значење за напреден корисник, јас например имам пријателка која како што вика она може да ми биде мајка, и дел од тимот кој го развива Bifrost, Poison Ivy и слични проекти и не користи антивирус, ниту пак firewall. Но долго годишното искуство си носи свои удобности, јас и покрај тоа што си велам дека немам никаква корист од антивирусот кој што го користам туку баш спротивно ми ги троши ресурсите, сепак се чиствувам посигурно со секојдневен update.

Anyway, никој не ти е крив што одиш по улици каде што некој носи оружје ;)
Ne e toa rabotata e sto ako nekoj ima poslab kompjuter kako ja na primer ne moze da stavi antivirus kako kaspersky ili bit defender zatoa sto mnogu se koci veruvaj mi znam od iskuistvo zatoa ne mozat site da imaat antivirus.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,543
Мислења
859,054
Членови
29,942
Најнов член
taurusmk
На врв Дно