• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

City Life Edition 2008

  • Ја почнал/а темата
  • #1
8 ноември 2007
81
0


City Life Edition 2008
Platform: PC
Size: 3.32 GB
Genre: Strategy
Official Site: Official
Protection: Serial
Release Date: 11/2007
-----------------------------------------------------------------------------
Screens:
http://www.gamespot.com/pages/image_viewer/frame_lead.php?pid=936961&img=2
http://www.gamespot.com/pages/image_viewer/frame_lead.php?pid=936961&img=5
-----------------------------------------------------------------------------
MoRe iNsTaLL NoTeS:
* Windows XP SP 2

* DirectX 9.0c

* Athlon XP or Pentium IV 1.5 GHz or better

* 256 MB RAM

* 3D video card with at least 128 MB

* DirectX 9.0c compatible saund card ]
---------------------------------------------------------------------------
Eve vi video:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=y2UWlrKOLu8"]YouTube - City Life World Edition - 60 second trailer[/ame]
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Igrav i Sims City 4 ali teska mi bese nekako postojano gradovite mi propagaa.A od tolku sto igram Sims 2 site delovi do sega gi imam.Porano site me zezaa mi vikaa zenski igri igram ali sega gledam stanuva popularna i kaj maskite.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,829
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно