1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

cistka na postari delovi

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 28 Април 2020.

 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  site delovi se testirani i rabotat
  2msi maticni so celeron
  1 asus maticna so pentium
  1 asrock maticna so Via procesor (na nea ima 2gb ddr2 memorija)
  5x256MB ddr ram, 3x512 i 2x1gb plocki so msi i asus maticnite
  5 agp graficki kartici:
  1. fx5500
  2. fx5200
  3. r9200 (dve parcinja)
  4. r9550
  3000mkd za site delovi zaedno!!!!
   
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump! dajte ponuda!
   
 4. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump 1500 za site delovi osven za asrock maticnata
   
 5. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  2msi maticni so celeron
  1 asus maticna so pentium
  5x256MB ddr ram, 3x512 i 2x1gb plocki so msi i asus maticnite
  5 agp graficki kartici:
  1. fx5500
  2. fx5200
  3. r9200 (dve parcinja)
  4. r9550
  dodavam uste i ovie delovi
  sempron procesor am3 platforma + ladnjak spire bakaren
  pentium g860 3.00ghz 1155doket
  pentuum g620 2.60ghz 1155soket
  intel celeron D 2.66ghz 2.66ghz PLGA775, PLGA478
  intel celeron D 3.0ghz PLGA775
  2000 denari za se
   
 6. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump!
  --- Споени мислења, 30 Мај 2020 ---
   
 7. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  2msi maticni so celeron
  1 asus maticna so pentium
  5x256MB ddr ram, 3x512 i 2x1gb plocki so msi i asus maticnite
  5 agp graficki kartici:
  1. fx5500
  2. fx5200
  3. r9200 (dve parcinja)
  4. r9550
  dodavam uste i ovie delovi
  sempron procesor am3 platforma + ladnjak spire bakaren
  pentium g860 3.00ghz 1155doket
  pentuum g620 2.60ghz 1155soket 2 parcinja!!!!
  intel celeron D 2.66ghz 2.66ghz PLGA775, PLGA478
  intel celeron D 3.0ghz PLGA775
  2000 denari za se
   
 8. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump, moze zamena za gtx750 ili slicna graficka
   
Слични теми
 1. goce ilievi
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  923
 2. geek22
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  666
 3. Spamalot
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,096
 4. Pane24
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,003
 5. Saso PC
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  410
Вчитување...

Сподели

Вчитување...