1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Cisco Catalyst 2960 ws-c2960-24lc-s

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од SiPy`, 1 ноември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,524
  23 Јуни 2015
  Машко
  Дечки ве молам за проценка на уредот. Нов, отворен само за сликање. Без гаранција.
   

  Прикачени датотеки:

  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 2. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  603
  568
  26 Јуни 2012
  Машко
  Cisco имаат малку ретардирани суми и на нет ќе го видиш од 100 до 1200евра. Јас би рекол да се проба со некаде ~250еу почетна па зависно од колку брзо сакаш да се продаде ќе почнеш да намалуваш.
  Инаку свичот е супер, 32Gbit на бекплејн+2xSFP+PoE на неколку порти. Едина маана е што од вчера е EOL. Cisco Catalyst 2960-24LC-S Switch

  Oколу цените...
  https://www.router-switch.com/ws-c2960-24lc-s-p-448.html
  па најниско за користен а исправен е $35
  Cisco Catalyst 2960-24LC-S 24 Port Network Switch (WS-C2960-24LC-S) | eBay

  Внимавај само на гагаџии дека ќе пробаат да го споредуваат со тенда и ќе добиеш коментари од типот "ce go dajs za 50eu sose kabel???!!1" :).
   
  На Lokvan, damil, Oktar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,524
  23 Јуни 2015
  Машко
  Ќе почекаме уште некоја проценка па ќе видиме за продажба.
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,524
  23 Јуни 2015
  Машко
  Оди на продажба за 250е. Доколку некој има уште некоја проценка, слободно нека пише.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,524
  23 Јуни 2015
  Машко
 6. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,524
  23 Јуни 2015
  Машко
 7. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,524
  23 Јуни 2015
  Машко
  Нова цена 180€ или 11.000 северно македонски денари! Фиксно!
   
Слични теми
 1. Bobice
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,101
 2. philldm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  529
 3. G4M3R
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  699
 4. stefan_off
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  274
 5. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  426
Вчитување...

Сподели

Вчитување...