• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Cisco 876 router проблем

  • Ја почнал/а темата
  • #1

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,255
3,274
Скопје
www.gorast.com
Ми донесе еден другар Cisco 865 rooter веројатно од телеком му го донел некој. Се случува следното. Го уштекувам во мрежна, го палам рутерот, почнува да се поврзува со мрежната и после извесно време (30 секунди) мрежната пријавува дека нема конекција, а на рутерот се гаси Лан0 сијаличката и почнува да трепка CD ADSL сијалицата.

Прашањето ми е, дали е можно Телеком да го имаат така флешувано да ова работи само на нивни системи и ако е ДА тогаш има ли чаре рутерот да се ресетира или флешува. (пробав со ресет копчето, нема ништо)

Поздрав, SM
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Инаш воспоставена конекција до рутерот ? Hyper terminal ?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,255
3,274
Скопје
www.gorast.com
Колку што знам нема конекција. Го поврзувам со мрежен кабел и после пробата за handshake на компјутерот јавува 'The cable was disconected' а на рутерот прекинува да свети Лан0 сијалицката и трепка CD (од табот со ADSL сијалички).
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Какви порти и колку има на тој рутер ? Не знам кој е искрено.
Имаш ли порта на која што пишува "Console" ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,752
Мислења
849,912
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно