1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Cisco 2500 series Cisco 2514 Cisco 3640 series

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од stefan_off, 22 Јануари 2020.

 1. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  346
  286
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Здраво друштво.
  Ми треба помош за овие ствари од сликите - Cisco 2500 series Cisco 2514 и Cisco 3640 series.
  Купени се на име на исправно од Америчка амбасада. Дали имаат некоја вредност и дали вреди да се продаваат.
  Не најдов нешто посебно информации на интернет па ме интересира дали би можеле да се продадат тука кај нас.

  Фала

  2500series-01.jpg 2500series-02.jpg 2500series-03.jpg 2500series-04.jpg 2500series-05.jpg 2500series-06.jpg 2500series-07.jpg 3600series-02.jpg 3600series-03.jpg 3600series-04.jpg 3600series-05.jpg 3600series-06.jpg 3600series-07.jpg 3600series-08.jpg
   

  Прикачени датотеки:

 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,117
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  За практична примена не би рекол пошто max PPS на 2541 е околу 2 мегабита со AUI порти е чудото, неможе ни да се вклопи во нормална мрежа (читај максимална брзина на интернет 2 мегабита).

  За лабораториски вежби можда, мада работат на EOL софтвер. 36xx e малкуцка посовремен па може да протне околу 30 мегабита нет (да рутира), без енкрипција.
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 3. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  346
  286
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  @ARMac Фала на инфо!
   
 4. lumixoid

  lumixoid
  Gaining Experience

  121
  134
  22 Септември 2008
  Ама сепак Ethernet портите се 10Mbps. Значи тоа е макс лимитот по порта. :)
  Другиве FXS порти може да се користат за влезни аналогни, но и тоа е веќе одамна надживеано.
   
  На ARMac и stefan_off им се допаѓа ова.
 5. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  346
  286
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Ок значи сепак ќе одат за старо железо ;)
  Фала
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,117
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Хаха да изумив :D
   
Слични теми
 1. Bobice
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,066
 2. dimsa
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  593
 3. bogoevski
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  462
 4. philldm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  492
 5. G4M3R
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  677
Вчитување...

Сподели

Вчитување...