• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ЦИА и нивното "terrorist busters" лого слично на...

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
CIA's 'terrorist busters' have familiar logo

Who said our counterterrorism officials at the Central Intelligence Agency don't have a sense of humor?


As others have reported, the CIA has a terrorist-busters logo inspired by the Ghostbusters logo from the 1980s movie. The main differences? The malefactor in the CIA's logo is carrying an automatic weapon and has a vague jack-o-lantern face. The ghost in the Ghostbusters logo looked more benign.

Look upon this, Osama bin Laden, and be afraid. Be very afraid.
Извор: http://weblogs.chicagotribune.com/news/politics/blog/2007/10/cia_terrorist_buster_logo.html

:rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,044
Мислења
860,885
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно