• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Чудно прашање ...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ме интересира зошто нашиве компании за правење на веб базирани апликации,не даваат демо,или тирал верзии,дали поради тоа што се плашат дека ке им ја нулираат,или заради тоа што мислат дека нема да им се купува,или пак ги прават само за фирми.Но сепак мислам дека давањето на триал,демо верзии,ке ја зголеми продажбата на апликациите,еве конкретен пример тука.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
trial хммм не знам може поради тоа што сеуште се далеку од светскиот стандард за софтвер па да можеме да даваме дево верзии

а тоа за trial може да се практикува онлине прегледување на функциите кои ги има
но тоа за web апликациите, за останатите сега за сега останува само купување:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Грешка си,демо е за прегледување на опциите онлајн,а и триал може,само арно викаш,уште не сме го постигнале тој стандарт,они не можат да направат десктоп апликација триал,а не пак веб базирана :LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно