• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Чудна работа! [ ZATVORENO OD UPRAVA ZA JAVNI PRIHODI ]

vandalko

Intern
12 декември 2007
110
0
И после викат запишете се во нашето училиште ние располагаме со стручен кадар и можности кои можат многу да ви помогнат во вашето образование...:lut2: А оно затворено од управа за јавни приходи.:LOL::LOL::LOL:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
досега не сум видел нешто вакво :bravo::bravo:
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
jas mislam deka nekoj/nekoja ima vlezeno vo stranicata ... i si igra majtap so u4ili6teto ....

sepak jako e STRANICATA E ZATVORENA OD UPRAVA ZA JAVNI PRIHODI :LOL:
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1.064
74
Можно е и тоа да е. На пример, еден мој другар ја правеше страната на неговото средно школо. Нешто се спречка со професорите, се изнервира, и им ја кутна страната :D (не ја кутна де, си знаеше и password-и и свашта, т.е. на некој начин негова беше, но сепак...) Можно е и ова да е нешто слично
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
jas mislam deka nekoj/nekoja ima vlezeno vo stranicata ... i si igra majtap so u4ili6teto ....

sepak jako e STRANICATA E ZATVORENA OD UPRAVA ZA JAVNI PRIHODI :LOL:
Во тој случај веројатно би се пофалил на странта со подруги зборови од колку „STRANICATA E ZATVORENA OD UPRAVA ZA JAVNI PRIHODI„..
Но ништо чудно и тоа да е ..
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
абе се ближи лето сигурно е оставен на некој кец и дечкото треба да иде цело лето на школо

па да им се одмазди т.е. да си се олесни па напишал тоа

но да ништо чудно и да не е тој случај туку да е вистина :ermm:
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
24
Страната не е хакната (100%). Детето што е администратор има некој кец па си игра со страната (у право е).
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1.064
74
Во тој случај веројатно би се пофалил на странта со подруги зборови од колку „STRANICATA E ZATVORENA OD UPRAVA ZA JAVNI PRIHODI„..

E ти шо мислиш, како е појако да пише на страна на школо? Затворено од управа за јавни приходи или хакната од некојси анонимец. :D Ако е од некој направено, алал да му е на креативноста
 

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
абе ЛОЛ.. не го бранам детето ама ако има некој кец, како би го ставиле да биде админ... и воопшто да изработува веб страна за училиште??? :):)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
абе ЛОЛ.. не го бранам детето ама ако има некој кец, како би го ставиле да биде админ... и воопшто да изработува веб страна за училиште??? :):)

Зошто пак да не? Можеби детето има по другите предмети по некој кец, ама информатика е најдобар од генерација...

Во секој случај, мислам дека не е добро решение, што воопшто на ученици се остава да прават web страни за училиштето..
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
fuUuUzZzZy, зошто мислиш така ? Еве јас ја правам на моето средно па никому ништо, зошто имаш такво мислење ?
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Доколку училиштето има доверба во ученикот и ученикот има солидно познавање, зошто страната да не ја прави ученик?
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
fuUuUzZzZy, зошто мислиш така ? Еве јас ја правам на моето средно па никому ништо, зошто имаш такво мислење ?

И јас правев во I-va за гимназијата, но тогаш колку толку имав познавање барем како да ја подзаштитам страната и колку толку да знам да ја оддржавам..

А се сеќавам дека уште во 6 - 7 наставникот по информатика го рече истото, за ние да правиме web страна, и едно 30 души се пријавивме, од кои 26 не знаеа ни dreamweaver што е, туку имаа уклучено по еднаш FrontPage во животот, и мислеа тоа е се.. После некоја недела работа се направи страната ( за жал или за среќа јас не ни учествував ), и самата страна како прво не наликуваше на страна.. А како второ од заштита ни З немаше.. Кој имаше барем некое елементарно познавање од defacing, немаше да има никаков проблем за да го направи тоа..
Претпоставувам сличен е случајов и ваму..
Значи зборувам за ученици од 6-7 оделение, не средношколци..

ps.
fuUuUzZzZy имаш 996 поста. Плесни набрзина 3 некаде, и четвртиот триумфален, тука :p[/quote]"]
fuUuUzZzZy имаш 996 поста. Плесни набрзина 3 некаде, и четвртиот триумфален, тука :p

Одам да „плеснам„ уште еден триумфален.. :))
 

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Доколку училиштето има доверба во ученикот и ученикот има солидно познавање, зошто страната да не ја прави ученик?

Да, зошто да не... а и не верувам дека на некој што има единици во школо дека некој професор ќе се нафати и ќе му даде да ја прави веб страната на училиштето, па колку и да е добар тој по информатика... од искуство ви кажувам :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44.272
Мислења
920.355
Членови
32.934
Огласи
1.074
Најнов член
Persej10
На врв Дно