1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Чуден YouTube проблем

Дискусија во форумот 'Останато' започната од xhktw, 19 ноември 2013.

 1. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,225
  1,272
  2 Август 2009
  Последниве 2-3 дена од кога направив формат се соочувам со чуден youtube проблем.

  Секој пат кога пробувам да сменам квалитет на видеото во HD, го враќа автоматски во 240p и се укочува сликата.

  Слика:
  [​IMG]

  Побарав по нетов и гледам решенија само за тие со интегрирана графичка, а јас не користам. Ова се случуваше и на Windows 7 кога бев, на Linux немав никаков проблем. Некоја идеја како да го средам проблемот?

  Мојата конфигурација:
  [​IMG]
  Windows 8.1.

  Благодарам однапред!
   
 2. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,393
  4 Септември 2008
  [​IMG]

  Thank me later - побрз баферинг, без адс, директно пуштање во 1080p без да чекаш да се лоадира, перфектен адон.
   
  На Shutter, Harrabed, alumen :) и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,225
  1,272
  2 Август 2009
  Не сум од вчера, али фала ти на мислењето сепак. Го имав ова направено веќе.

  Со опцијата автоматски да го става во 1080p сега е во ред, но сепак си останува истиот проблем ако сакам да сменам квалитет одпосле. Али доста добар е овој адон, гледам и доста опции има.

  Значи проблемот е некои 80% решен, фала!
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,393
  4 Септември 2008
  Зошто би менувал? HD FTW. Имај во предвид, дека адонот перфектно ги лоадира во HD, не се чека или засецкува при тој процес, одма иде.
   
  На xhktw му/ѝ се допаѓа ова.
 6. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,225
  1,272
  2 Август 2009
  Сакав да кажам дека првичниот проблем постои, не дека би менувал. Како и да е многу добро е ова, чудно како не сум го знаел до сега. Фала уште еднаш!
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 7. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009

  Thank you . :angel: You just saved 55684268968 seconds of my life.
   
  На psyside и xhktw им се допаѓа ова.
 8. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  Имав едно Auto HD for YouTube, но ова е подобро.. Фала psy
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,393
  4 Септември 2008
  Заборавив да ви кажам дека со оваа апликација, дури и кога ќе пазураите видеото се лоадира, исто како порано :D

  *ucking amazing.
   
  На viktoraleks му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. dimitars
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,953
 2. Niki
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,097
 3. Ac3
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,099
 4. allek
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  955
 5. _хулк_
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,704
Вчитување...

Сподели

Вчитување...