1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Chromebook во Македонија

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од мики ма бои, 7 ноември 2019.

Тагови:
 1. мики ма бои

  мики ма бои
  Intern

  9
  7
  21 Јули 2017
  Машко
  Здраво дечки.Ми интересираше дали и каде има chromebook да се набави во МК.
  Ми треба примарно за Netflix ,Google drive и куцање.Секако го купувам поради батеријата . Единствениот јас што го видов е во Анхоч.
   
 2. tonidn

  tonidn
  Intern

  28
  19
  13 Март 2016
  Машко
  Пред некое време имаше во Сетек ама гледам сега дека нема. Од таму имав купено CHROMEBOOK 14-AK040 за жена ми, мислам дека беше околу 9000 ден. и еве веќе година дена супер си работи. Ако налеташ на таков не му ја мисли земи си го, ќе ти врши работа за основни работи. Не знам искрено зошто не се толку популарни кај нас кога ефтините Windows лаптопи се тиња.
   
 3. мики ма бои

  мики ма бои
  Intern

  9
  7
  21 Јули 2017
  Машко
  Фала за инпутот. Има Chromebook во Anhoch за 11к ,сега видов.
   
 4. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  85
  77
  26 Декември 2018
  Машко
  Некој друг да носи Chromebooks? Овој од анхоч е ептен entry модел.
   

Сподели

Вчитување...