Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Човекот учи додека е жив

Статус
Затворена за нови мислења.

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Моментално сурфам од enternet и зад мене има едни две бабички, море какви бабички, супер бабички се, бабичкиве зборат преку Skype, исклучуваат па пак вклучуваат камери, сурваат, абе растур праат, еднава збори со некоја внука преку skype и и обајснува што ќе работела ако била програмер, абе што да зборам.
Само ние сме, нема жив чек, и сакал не ги слушам.

Ова само ја потврдува изреката "Човекот учи додека е жив"

Ако знаете или ви се случил некој ваков настан пишете тука
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Јас обично постарава популација ја слушам само за ишијас и реума како зборвет :)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.882
143
Mozebi babite se vonzemjani.Kontaktiraat so kolegite od Mars.Haha pa izgleda babite si nemale zanimacija pa sednale da ucat kompjuteri.Mozebi sledniot pat treba da gi pokanime vo Lugola.I da im dademe Linux na Makedonski.Sigurno ke bidat srekni.Pozdrav
 

Rusin

Intern
28 април 2007
37
0
Mozebi babite se vonzemjani.Kontaktiraat so kolegite od Mars.Haha pa izgleda babite si nemale zanimacija pa sednale da ucat kompjuteri.Mozebi sledniot pat treba da gi pokanime vo Lugola.I da im dademe Linux na Makedonski.Sigurno ke bidat srekni.Pozdrav

:rofl: :rofl: :D :rofl: :rofl:

ја читав негде дека 85-годишна баба киснела на мирц, само не ми текнува каде. ќе ви пратам инфо ако најдам нешто.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
тоа одамна е ... бабата Мица мислам дека беше жената... која секоја вечер се конектирала на интернет и на мирц ли на што ли било... влагала за да си направи муабет со својот син кој бил во Швајцарија:)
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Tie se radovni vo ENTERNET, razgovaraat so decata od stranstvo. Ima nekolku takvi grupi koi gi "naucivme" da komuniciraat evtino :)
 

Маша

Unstoppable
24 април 2007
945
2.533
Најбитни се условите и мотивацијата за учење и работа со технологии.
Од некој што е секојдневно преокупиран со основни егзистенцијални прашања, не можете да очекувате да инвестира во технологија. Тоа за него е непотребен трошок. Ј*бига, сиромашна земја сме, не е се' достапно секому.

А не е ништо чудно повозрасни луѓе да совладаат работа со компјутери... мечка од планина да ја симнеш, оро се очи да игра, не па човекот со неговите не искористени терабајти во виугите.
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Моментално сурфам од enternet и зад мене има едни две бабички, море какви бабички, супер бабички се, бабичкиве зборат преку Skype, исклучуваат па пак вклучуваат камери, сурваат, абе растур праат, еднава збори со некоја внука преку skype и и обајснува што ќе работела ако била програмер, абе што да зборам.
Abe da ne bile ovie
babi.jpg
 
D

DimitarMK

Гостин
abe toa ti e..sea uste malku 90 godisni babi i dedovci ke pocnat da pravat veb strani,softver...
 

StreetGrl

Intern
7 мај 2007
10
0
хехе...

Баба ми има сестра во Америка, и порано кога беше популарно Paltalk, нон стоп киснеше на тоа. :))
Ми беше многу смешно, не можев да и објаснам дека не мора да се дере додека зборува и дека тоа не е телефонска линија :)
Сега нејзиниот син (т.е. мојот вујко) ќе си купува нов компјутер и ќе ја научам да кисне на Skype :)
btw she is 63. :))
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
арни си се бабите што им фали... ја на баба и викам да седне на компјутерот, седнува и го држи маусот и ми вика шо е тоа :LOL: и и ги раскажав сичко што как што е :) и после 10мин. прашај ја пак незнае :rolleyes: :))
 

StreetGrl

Intern
7 мај 2007
10
0
A nie koga ke bideme babi i dedovci??? I nas vaka ke ni se smeat :pcuenje:

Што знам... не верувам дека ќе ни се смеат... навиките и начинот на размислување е различен од сега и порано. Порано они немале ни телевизор, камо ли компјутер. :rolleyes:

Ние... ние најверојатно ќе се нервираме што нашите внуци ќе знаат повеќе од нас :))
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Браво за бабиве. Мојата не знае компјутер да каже.
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Sigurno ke ima nekoja tehnologija koja nema da ni bide lesno da ja prifatime, no barem ke mozeme polesno da se adaptirame :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Во моментов нема членови онлајн.

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.218
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно