• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Chopper vo Maya

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Goroner

Intern
28 април 2007
313
13
Zdravo pocnav nov model vo maya i sakav da vi pokazam do kade sum i da mi kazete sto mislite malce mi e problem motorot sto treba da se domodelira i stvarite so idat so nego ama ke se snajdam , za gitarata sto vetiv deka ke ja izmodeliram (fender stratocaster ) ke ja pratam koga ke ja najdam sejfkata , go formatirav pc-to i nemozam da go najdam sea toj fajl ama ke bide ako ne ke ja pravam od ponovo a sega gledajte ova :Aj pozdrav! :bravo:
 

darecarcemb

Intern
8 април 2008
236
21
Ne e los modelot iako imam nekoi sitni zabeleski , jas mislam deka bandasite se premnogu zaobleni izgledaat nekako sleni vo gumata znaci jas mislam deka dokolku bi mu dal nekoi ostri rabovi na odredeni mesta od bandasot bi bilo duri i po Cooool :). No toa esamo prasane nz vkus :D pozz.
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
добар почеток,иако имам некои забелешки,мислам дека бандашите треба да се измоделираат посебно и гумите посебно а не споени,тоа е првото што го забележав,за другото друг пат,продолжи да работиш и баш сакам да видам како ке изгледа конечниот резултат.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Goroner

Intern
28 април 2007
313
13
da da

Da znam deka se bandasite losi , toa go napraviv onaka da vidam kako bi izgledal samo so ramka i so bandazi sea se fativ na drug model dare znae :D, inace ova ke go ostavam malce ke go pravam koga ke mi e kejf =p poz!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,171
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно