• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

CHKDSC I GENUINE PROBLEM

  • Ја почнал/а темата
  • #1
23 јули 2007
338
8
При секое вклучување на компјутерот ми се скенира хард дискот, како да го прескокнам тоа? Исто така при старт ми се појавува она GENUINE NA MICROSOFT, ЗНАМ ДЕКА ПОРАНО НА ФОРУМОВ НЕКОЈ СПОМНА ЗА ТОЈ ПРОБЛЕМ АМА НЕ СЕ СЕЌАВАМ ШТО ТРЕБАШЕ ДА СЕ НАПРАВИ ЗА ДА НЕ СЕ ПОЈАВУВА.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Вака..
Отвори My Computer, десен клик на C, оди Tools, оди Check Now и одштиклирај Scan for and attempt recovery of bad sectors.

А за GENUINE:
Отвори notepad и пастирај го ова:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersion]
"CurrentBuild"="1.511.1 () (Obsolete data - do not use)"
"ProductId"="55274-640-1011873-23081"
"DigitalProductId"=hex:a4,00,00,00,03,00,00,00,35,35,32,37,34,2d,36,34,30,2d,
31,30,31,31,38,37,33,2d,32,33,30,38,31,00,2e,00,00,00,41,32,32,2d,30,30,30,
30,31,00,00,00,00,00,00,00,86,56,4e,4c,21,1b,2b,6a,a3,78,8e,8f,98,5c,00,00,
00,00,00,00,dd,da,47,41,cc,6b,06,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,
00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,38,31,30,32,36,00,00,00,00,00,00,00,b5,16,
00,00,83,83,1f,38,f8,01,00,00,f5,1c,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,
00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,66,e5,70,f3
"LicenseInfo"=hex:33,b7,21,c1,e5,e7,cd,4b,fd,7c,c6,35,51,fd,52,57,17,86,3e,18,
d3,f4,8c,8e,35,32,7b,d1,43,8d,61,38,60,a4,ca,55,c9,9a,35,17,46,7a,4f,91,fc,
4a,d9,db,64,5c,c4,e2,0f,34,f3,ea
[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWPAEvents]
"OOBETimer"=hex:ff,d5,71,d6,8b,6a,8d,6f,d5,33,93,fd
Сними го фајлот како: Ime_Na_fajl.REG
Отвори го фајлот, оди Yes, и напави рестарт.
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
@ffuuuuuzzzyyyy
Пред ден два и јас го имав проблемот ја најдов ова тема и го направив тоа што го наиша и успеа го немаше веќе тоа "you may be a victim......".

НО сега пак ми се појави најверојатно има направено апдате автоматски и пак го пробав истото и не работи сега.

значи го пастирам кодот во нотепад и го запомтувам со екстензија .рег го активирам јес и па јес после рестарт и нема ништо ефект.:lut2:

Дали знаеш што е проблемот?
Чекам одговор

Поздрав :spienje:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,340
28,732
kalco.ru
Пробај со Постапкава го имаат решено проблемот мои другари со него.И да ако го средиш исклучи го аутоабдејтот.Зошто пак ќе ти се јави
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
@Mitnick
Прво добредојде на форумот.
Второ, мило ми е што сакаш да помогнеш, но според правилата, знај дека е забрането било каква пиратерија на форумов, а со тоа е забрането и постирање на Serial кодови.
Би те замолил да ги читнеш овде:)

бтњ Уживај во престојот
 

Mitnick

Intern
7 мај 2008
4
0
@Mitnick
Прво добредојде на форумот.
Второ, мило ми е што сакаш да помогнеш, но според правилата, знај дека е забрането било каква пиратерија на форумов, а со тоа е забрането и постирање на Serial кодови.
Би те замолил да ги читнеш овде:)

бтњ Уживај во престојот
Sorry se nadevam deka ne napraviv nekoj golem problem so seriskiot.Sakav da mu pomognam na covekot no znam deka tesko ke naleta na genuine seriski na internet pa zatoa ako se odluci na moeto resenie neka me pobara na msn ili skype...Pozdrav
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,340
28,732
kalco.ru
Sorry se nadevam deka ne napraviv nekoj golem problem so seriskiot.Sakav da mu pomognam na covekot no znam deka tesko ke naleta na genuine seriski na internet pa zatoa ako se odluci na moeto resenie neka me pobara na msn ili skype...Pozdrav


Па не е многу голем проблемот...секој има право на грешка се надеваме дека нема да ја повториш
поздрав:))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,923
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно