• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Child of light -игра

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Јас сум желка

Gaining Experience
26 февруари 2016
121
90
Реално барав каде може да ја вметнам темата, негде низ игри, ама не знам како. И не знам оваа кај ќе оди, ама мене ме интересира, дали има некоја финта, нешто, за играта да не ми сецка. Премногу ја сакам, чајлд оф лајт... ја даунлоадирав пред пола месец и не можам да ја уклучам од сецкање, а преубава е... Преубава!!!!!
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,185
8,390
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Реално барав каде може да ја вметнам темата, негде низ игри, ама не знам како. И не знам оваа кај ќе оди, ама мене ме интересира, дали има некоја финта, нешто, за играта да не ми сецка. Премногу ја сакам, чајлд оф лајт... ја даунлоадирав пред пола месец и не можам да ја уклучам од сецкање, а преубава е... Преубава!!!!!
И од сите форуми ти реши во Оперативни системи / Виндовс да ја вметнеш.

За во иднина

Инаку слаб ти е компјутерот затоа сецка.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,396
10,457
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Реално барав каде може да ја вметнам темата, негде низ игри, ама не знам како. И не знам оваа кај ќе оди, ама мене ме интересира, дали има некоја финта, нешто, за играта да не ми сецка. Премногу ја сакам, чајлд оф лајт... ја даунлоадирав пред пола месец и не можам да ја уклучам од сецкање, а преубава е... Преубава!!!!!
Каква конфигурација имаш?
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,185
8,390
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Јас сум желка

Gaining Experience
26 февруари 2016
121
90
Искрено го ресетирав лаптопот, не можам да барам ќе ми треба цела година дур најдам проблемот. И ете сеа маусот си работи.ама глас немам. Еден проблем се среди друг дојде. Аман!
Мислењето е автоматски споено:

Каква конфигурација имаш?
Да знам да ти кажам... знам дека е 4 рам, 2 нешо не знам шо. Тошиба е.и така...
 

Атачменти

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,363
8,418
Скопје
Искрено го ресетирав лаптопот, не можам да барам ќе ми треба цела година дур најдам проблемот. И ете сеа маусот си работи.ама глас немам. Еден проблем се среди друг дојде. Аман!
Мислењето е автоматски споено:


Да знам да ти кажам... знам дека е 4 рам, 2 нешо не знам шо. Тошиба е.и така...
Звукот не би требало да прави проблем ако апдејтираш од Windows, оди Windows update.
Ако не бива, оди на официјалната страна на прозиводителот на лаптопот и пиши го точниот модел на лаптопот (кој би требало да го видиш на налепница одоздола) и најди драјвери за звук.

Играта е од 2014 година, лаптопот од кога ти е?
4 гига рам не ни кажува ништо, најважно е да ни кажеш кој процесор е и дали има графичка ама изгледа нема.
Во start напиши About your PC и ако во името на процесорот најдеш нешто како N3000, N4000, N5000, amd a-6, Atom, Celeron, Pentium под хитно да го фрлиш низ прозор.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Јас сум желка

Gaining Experience
26 февруари 2016
121
90
Звукот не би требало да прави проблем ако апдејтираш од Windows, оди Windows update.
Ако не бива, оди на официјалната страна на прозиводителот на лаптопот и пиши го точниот модел на лаптопот (кој би требало да го видиш на налепница одоздола) и најди драјвери за звук.

Играта е од 2014 година, лаптопот од кога ти е?
4 гига рам не ни кажува ништо, најважно е да ни кажеш кој процесор е и дали има графичка ама изгледа нема.
Во start напиши About your PC и ако во името на процесорот најдеш нешто како N3000, N5000, amd a-6, Atom, Celeron, Pentium под хитно да го фрлиш низ прозор.
Процесор: Intel, Pentium CPU 2020m @ 2.40 ghz 2.40 ghz ова е тоа?
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,363
8,418
Скопје

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,185
8,390
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Шала на страна стар лаптоп е, нема да трза за играва. За вакви и слични игрички ќе заврши и постар десктоп за некој 4-5 иљади ден. Имаше на форумов се продаваа, со некоја графичка од типот 750ти/1030.

Пошто си жена, а на форумов е реткост тоа - има тука млади дечки да седнете на кафе на ул. Македонија и се да ти среди. 100% ќе има кандидат, ти да платиш кафе. Гледај само да е член со 50/50/6 месеци за секој случај ;)
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,154
1,380
Играј ја horizon zero dawn да видиш убава игра со жена протагонист.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,736
Мислења
831,560
Членови
28,727
Најнов член
Davorsuker1
На врв Дно