1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Checkout сугестија?

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од coNNectMKD, 10 Март 2019.

 1. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  129
  93
  13 Март 2017
  Машко
  Моментално на Tevolution базирана тема (листинг тема) ми треба пејмент за еднократна уплата или за недела/месечна регистрација (симболични цени од 100,200,300 ден).

  Овие опции ми се понудени што можам да ги поврзам:
  [​IMG]
  Која би била најдобра опција (2Checkout) ? Повеќето имаат фиксно фее од 2/3/4% и $0.40/0.50.
   
 2. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  736
  835
  9 Јуни 2011
  Машко
  Founder @ www.mobimax.eu
  Повеќето од овие опции ми се познати и користени, но штета што повеќето не се можни за во/од Македонија.
  Од она што го спомна, 2Checkout изгледа како едина опција за користење, но малце се pain in the as* за верификација.
   
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  509
  923
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Да, само 2checkout брату. Stripe е најбоље ама достапно е само у 20 „главни“ земји у свет.
   
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  129
  93
  13 Март 2017
  Машко
  Бидејќи го немам користено, има ли опција за еднократно плаќање без провизии и остали глупости?

  На темава ми го дава како понудена опција (плагин) со цена од 29 долари, а нели на официјална страна кај нив го има ова.

  Што значи ако го платам како плагин а што ако се преплатам од кај нив? Или да си контактирам супорт па да ми образложат :D
   
 5. DeeJayZone

  DeeJayZone
  Gaining Experience

  119
  65
  3 ноември 2008
  Па, веројатно WP темата ти нуди плагин (за одредена цена) преку кој ќе го интегрираш сервисот за наплата на веб страната.

  Од друга страна, сервисот за наплата ти ги листа цените за секоја единечна трансакција.

  Можеби првиот чекор (со плагинот од WP темата) ќе можеш да го прескокнеш доколку сервисот нуди сопствен плагин (т.е. начин на интеграција во темата).
  Сепак, разгледај ги опциите, и утврди кој вид на интеграција на наплатата е побезболен и функционира без грешка.
   
 6. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  509
  923
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Каква трансакција ти треба? Ако е еднократна можам да ти помогнам ваљда.
   
 7. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  129
  93
  13 Март 2017
  Машко
  И еднократни и повеќекратни наплати. Можеби ќе биде една уплата од 100 ден од лице или може да биде 2x 100 во рок од месец дена (нешо вака одприлика).
   
 8. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  129
  93
  13 Март 2017
  Машко
  Ова го има користено некој? Пишува дека одобрува и денарски трансакции.
   
 9. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  719
  328
  12 Април 2017
  Машко
  Тури си 2CO. Кажав и во друга тема пред некој ден. Најдобор е, затоа што дозволува плаќање и со PayPal. Има и recurring payments(auto), така да најболје е. Али за мали суми се малку скапи таксите..
   
 10. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  129
  93
  13 Март 2017
  Машко
  Најбољи е не викам не, ама на нашиов план што го имаме нема поента брат.. На мали суми ќе работи вебот 50,100,200 ден. Скрил паметно е да се проба?
   
 11. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  719
  328
  12 Април 2017
  Машко
  Не сум пробал со Скрил. Ако сакаш пробај, па напиши искуство тука
   
 12. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  129
  93
  13 Март 2017
  Машко
  Ќе пробам со нив, глеам нема провизија, единствено плугинот да си го платам
   
  На Futurelakimens му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Coolzrock
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,302
 2. mkd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,039
 3. Forumko
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  705
 4. goKi90
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  542
 5. Monte
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  406
Вчитување...

Сподели

Вчитување...