1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Checkout сугестија?

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од coNNectMKD, 10 Март 2019.

1. coNNectMKD

coNNectMKD
    Gaining Experience

112
    88
    13 Март 2017
    Машко
    Моментално на Tevolution базирана тема (листинг тема) ми треба пејмент за еднократна уплата или за недела/месечна регистрација (симболични цени од 100,200,300 ден).

Овие опции ми се понудени што можам да ги поврзам:
    Која би била најдобра опција (2Checkout) ? Повеќето имаат фиксно фее од 2/3/4% и $0.40/0.50.

2. DonFrozex

DonFrozex
    On your way to fame

717
    809
    9 Јуни 2011
    Машко
    Founder @ www.mobimax.eu
    Повеќето од овие опции ми се познати и користени, но штета што повеќето не се можни за во/од Македонија.
    Од она што го спомна, 2Checkout изгледа како едина опција за користење, но малце се pain in the as* за верификација.

На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ficiani

Ficiani
    On your way to fame

494
    905
    1 Јуни 2012
    Машко
    Front-End Web Developer
    Да, само 2checkout брату. Stripe е најбоље ама достапно е само у 20 „главни“ земји у свет.

На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
  4. coNNectMKD

coNNectMKD
    Gaining Experience

112
    88
    13 Март 2017
    Машко
    Бидејќи го немам користено, има ли опција за еднократно плаќање без провизии и остали глупости?

На темава ми го дава како понудена опција (плагин) со цена од 29 долари, а нели на официјална страна кај нив го има ова.

Што значи ако го платам како плагин а што ако се преплатам од кај нив? Или да си контактирам супорт па да ми образложат :D

5. DeeJayZone

DeeJayZone
    Gaining Experience

119
    65
    3 ноември 2008
    Па, веројатно WP темата ти нуди плагин (за одредена цена) преку кој ќе го интегрираш сервисот за наплата на веб страната.

Од друга страна, сервисот за наплата ти ги листа цените за секоја единечна трансакција.

Можеби првиот чекор (со плагинот од WP темата) ќе можеш да го прескокнеш доколку сервисот нуди сопствен плагин (т.е. начин на интеграција во темата).
    Сепак, разгледај ги опциите, и утврди кој вид на интеграција на наплатата е побезболен и функционира без грешка.

6. Ficiani

Ficiani
    On your way to fame

494
    905
    1 Јуни 2012
    Машко
    Front-End Web Developer
    Каква трансакција ти треба? Ако е еднократна можам да ти помогнам ваљда.

7. coNNectMKD

coNNectMKD
    Gaining Experience

112
    88
    13 Март 2017
    Машко
    И еднократни и повеќекратни наплати. Можеби ќе биде една уплата од 100 ден од лице или може да биде 2x 100 во рок од месец дена (нешо вака одприлика).

8. coNNectMKD

coNNectMKD
    Gaining Experience

112
    88
    13 Март 2017
    Машко
    Ова го има користено некој? Пишува дека одобрува и денарски трансакции.

Слични теми
  1. Coolzrock
    Одговори:
    7
    Прегледи:
    1,293
  2. mkd
    Одговори:
    2
    Прегледи:
    1,032
  3. Forumko