• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Check Payment

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
Ne mi se ic jasni ovie bankarski raboti. Sega da se registriras na www.cpxinteractive.com ima mozna isplata check i paypal. Zatoa sto paypal nebiva treba cek. I mi pisuva da pisam ime na cek. Sega koe e toa ime na cek. Cekot mi go prakjaat doma i go menuvam vo banka ili treba da imam smetka vo banka nesto. Baram pomos od site administratori i korisnici na forumot.
 

Kafka

Intern
8 јуни 2007
128
19
Mnogu e ednostavno. Si go stavas tvoeto ime i prezime. Si zarabotuvas minumum za isplata i oni ti go isplakaat. Odis vo Komercijalna kaj kamen most i si go rasitnuvas (najmala provizija imaat ). I gotovo e. ne treba nisto da imas vo banka smao treba da nosis licna karta i da im ostavis broj na telefon. Parite gi dobivas vednas...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
aha

znaci ime na cek stavam moeto ime a cekot tie mi go pratat doma po posta i jas odam vo banka i go menuvam za kes. potvrdi ako e taka..
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Парите ги добивате директно ако се работи за мала сума < 400 $ ..така нешто ..инаку процедурата (општо) е ти праќаат чек од странство, ти идеш во банка, они го праќаат по пошта назад до банката издавач, се потврдува трансакцијата, тебе те бараат на телефон и си ги земаш парите...за мали суми не чекаш ... за поголеми 3 недели минимум...може да биде 3 месеци исто..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
855,842
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно