• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Cheat Sheets for speeds

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
684
399
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Би замолил за информација каде има да се најдат готови, подредени податоци за брзина (на протоколи и хардвер) за да не мора да изготвувам сам... на пример од SATA на друг SATA Read/Wrte speed... или втор пример USB 2 Read/Write speed... после може и безжично n Read/Write speed... мислам дека бев разбран... однапред благодарам за секоја информација... за заштеденото време ќе должам исто така информација (или пиво)...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
684
399
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
ми требаше нешто со пореални бројки и на друг начин формулирано ама за почеток и ова врши работа... благодарам @moongose должам инфо...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,569
Мислења
820,664
Членови
28,227
Најнов член
Ivan G
На врв Дно