1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

чат на wordpress.com

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од ikonomist, 20 Јануари 2009.

 1. ikonomist

  ikonomist
  Intern

  1
  0
  20 Јануари 2009
  Здраво,
  Имаме блог на ekonomski.wordpress.com , блогот е за тестови од Економски факултет и слично.
  Од неодамна поставивме users online додаток, и забележавме дека се собираат доста корисници за да се постави чат.
  Дали некој може да ни каже каков чат одговара ?

  Треба секој да може да четува само со венсување на ник.

  Мислам дека wordpress.com не подржува javascript или така нешто..

  И ако го видите блогот четот треба да биде одстрана, т.е која страна и да ја отвори читателот четот да е нонстоп уклучен

  Не ни смета ако има мало рекламче со четот..
   
 2. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Мислам дека кај Widgets делот имаше да поставиш Meebo чет.
  Исто така разгледај ја и оваа варијанта: линк
   
 3. MaxADSL

  MaxADSL
  Intern

  18
  0
  29 Април 2009
  Не сум користел wordpress ама може HTML код да се стави на wordpress? Ако може за чат веднаш ке ти дадам
   
 4. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  @MaxADSL
  Ѕирни ја датата на прашањето: 20-01-09 :)
   
 5. MaxADSL

  MaxADSL
  Intern

  18
  0
  29 Април 2009
  Ај да не тепаме офф..Ама од каде да знам дали тој се снајдел.Можеби уште бара чат :p
   
 6. M@RKO

  [email protected]
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
  затоа на крај темите заклучите ги
   
 7. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  поддржува wordpress се што сакате :)
  побарајте кај плагините на wodpress во search "chat"... ќе ви даде повеќе опции
   
 8. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  Nema nieden tocen odgovor na temava, neznam zosto se fakjate za datumot..

  Jas iskreno, nemam reshenie za voveduvanje na chat. Wordpress.com ne e isto sto i Wordpress.org

  Veruvam deka na blogerajot od wordpress.com ima ogranicuvanja, vo momentov neznam na koj nacin bi se vovel chat.

  Pozz
   
 9. TheDarkHacker

  TheDarkHacker
  Баниран/a

  285
  17
  16 Мај 2009
  Абе не се мачете со Javascript и HTML,не верувам дека е дозволено.Ако правиш чет купи си хостинг со датабази и слично па најди некоја PHP скрипта за чет и тоа е тоа
   
 10. Ivanbad

  Ivanbad
  Intern

  36
  1
  6 ноември 2012
  Машко
  Вака ке ти препорачам ова http://chatwing.com/ само направиси акунт,дизајнрај си го четот и копирај го хтмл кодот,ако не се лажам во wordpress има гаџети би трбало да има опција за хтмл:)
   
 11. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  Добро е што му го препорача чатот, види го датумот на темата :) Последен пост е на 15 Јуни 2009
   
 12. Ivanbad

  Ivanbad
  Intern

  36
  1
  6 ноември 2012
  Машко
  daceee90 нов сум тука, незнам дали ми е дозволено да пишувам на постари теми:blush:
   
Слични теми
 1. Pinceta
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,125
 2. ProNoob
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,890
 3. Pinceta
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,094
 4. Seat
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  612
 5. Toni100jkovski
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  487
Вчитување...

Сподели

Вчитување...