• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Часови за C

n3tG0d

Intern
9 април 2007
116
1
C nikade ne se uci po pravatnite skoli, edinstveno vo prva godina i ponatamo vo Aplikativen software na ETF samo. Nikade ne mu davaat golemo naglasuvanje.
 

pudge

Intern
28 ноември 2007
128
1
Dzabe ke frlas pari. Zemi edna kniga najdi od internet i za 2 nedeli ke go naucis a mozi i pobrzo. Inace so ke programiras vo c.
daj izbrisi si go postot poso ako nekoj te procita ke ti se smee.
kaj se uci programski jazik za dve nedeli be?? ko prvo knigata nema da ja procitas za toa vreme.

prasaj nekoj profesionalec kolku vreme mu trebalo da go usovrsi toj programski jazik ... najmalce 2 do 3 godini.....
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Придржувајте се до темата и постирајте само доколку имате совети во врска со неа!

Btw, Cmol=) е девојка.
 

milos

Intern
7 април 2007
8
0
www.myspace.com
C nikade ne se uci po pravatnite skoli, edinstveno vo prva godina i ponatamo vo Aplikativen software na ETF samo. Nikade ne mu davaat golemo naglasuvanje.
Не знам од каде ти се погрешниве информации, но на ФЕИТ [екс ЕТФ] се учи и користи C, и тоа:

1. во прва година по предметот Структурирано Програмирање,
2. во втора година по предметот Алгоритми и Структури на Податоци,
3. во трета година по предметот Системски Софтвер,
4. во четврта година по предметот Дистрибуирани Компјутерски Системи,

а се користи и уште во некои изборни предмети ...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,062
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно