1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Чаре за купишта хардвер

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Maki, 24 Август 2008.

 1. Maki

  Maki
  Intern

  135
  3
  29 Февруари 2008
  За 2-3 години собрав доста компјутерски хардвер што не ми треба и сега не знам што да му правам, за фрлање не е, за продавање малце е постар ( единствено на автопазар) и имам едно кукиште со зезната матична или процесор на 2.4 гига, nvidia 5200 128 mb, 256 sdram, cdrom и dvd-rw, и сега незнам дали да го шитнам (за џабе), или да го поправам (треба хард, монитор ...), така да не можам да се одлучам.
  Any ideas?
   
 2. dulemk

  dulemk
  Gaining Experience

  1,049
  53
  11 Јануари 2008
  Па е рлативно деликатна работа, си требал на време да мислиш кога биле релативно актуелни.
  Сега на твое место би ги чувал. Само процесорот можеш да го шитнеш за некој денар.
   
 3. taranenik

  taranenik
  Intern

  555
  13
  12 Јуни 2007
  Па или продај ги или дај ги на поклон, сигурно некој за џабе ќе ги земе.
   
 4. vordan

  vordan
  Intern

  87
  14
  7 Јуни 2008
  Стрпи се уште еден месец. Читај it.com.mk, да не откривам сега многу...
   
 5. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Е ајде откриј де? Се работи за нешто што сите ке не израдува или?
   
 6. Drash

  Drash
  Intern

  252
  3
  14 Јули 2007
  Машко
  Што можеш продади, другото - Декорација, направи нешто интересно па можеби некој ќе го купи и пак ќе добиеш нешто за него.
   
 7. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  303
  1 Мај 2008
  Ќе го продаваш за делови? Манијак сум за стари компјутери.
   
 8. DaDo|BT

  DaDo|BT
  Intern

  258
  13
  21 Септември 2007
  Машко
  ако имате делови за фрлање .. фрлајте ги кај мене :D
   
 9. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  779
  639
  8 Јануари 2008
  Машко
  daj ako davas na delovi dvd-rw ako raboti :)) ali vidi dali e +/- da ne e samo + ili - i kolku pari!pozz
   
 10. mENDol

  mENDol
  Intern

  83
  2
  24 Декември 2007
  Ja pa stari delovi sve na zid kacam, mi se svidja taka da gi gledam, kako sliki, razbiras... :D
   
 11. Maki

  Maki
  Intern

  135
  3
  29 Февруари 2008
  @Todor91 го проверив сега, чита дискови али њеќе да реже :(, фрлив у вода принко двд за џабе :))
   
 12. Drash

  Drash
  Intern

  252
  3
  14 Јули 2007
  Машко
  Малце Off-topic
  Никогаш не е џабе да фрлиш принко двд у вода
   
 13. stefan007

  stefan007
  Intern

  395
  2
  27 Јуни 2007
  :LOL::LOL::LOL:
   
 14. TheSpeedy

  TheSpeedy
  Intern

  279
  2
  4 Септември 2007
  @Маки: a да видиш нешто да не ти е поврзан у реду, и јас имав таква случка читаше дискови ама не режеше, иначе кај мене беше CD-RW.
   
 15. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  Маки што направи со купиштата хардвер? Ги даде? Ако не ја сум ти потенцијален купувач.
   
 16. IT13

  IT13
  Intern

  16
  0
  22 Септември 2008
  Druze kazuvaj sto imas oti mi terbaat starudii da ne se setam bez vrksa po buvljak ! :)
   

Сподели

Вчитување...