1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

CES 2017

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од NecrotoX, 5 Јануари 2017.

Тагови:
 1. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,832
  2,675
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  [​IMG]

  Oвде на едно место ќе дискутираме и ќе споделуваме секакви новости, статии и видеа од овогодинешното шоу за технологија CES кое започнува денес.

   
  Borsa, psyside, Nikola Sone и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,708
  2,298
  14 Декември 2010
  Машко
  За 4 часа ќе почне презентацијата на Amd кадешто што ќе видиме конечни детали за Ryzen и preview на Vega, мислам дека ова (со 1080 Ti) е најбитниот настан за нас хардвер-ентузијастите :D

  Досега некои побитни работи од овој сегмент:

  - Amd го претстави Freesync 2, носи пониска латенција и HDR, гејмплеј на Doom и Battlefront на непозната Vega карта и 8 јадрен Ryzen процесор (немаше некои нови детали, налик беше на демото од 13 декември)
  - Nvidia носи G-Sync HDR, додава HDR, Shield TV/Pro конзоли и GeForce NOW
  - HDMI 2.1 спецификација, [email protected], [email protected], Dynamic HDR, Variable Refresh Rate, 48Gbps Bandwidth итн.

  + неколку MSI матични за AM4 сокет, ништо посебно.
   
  STEFF, psyside, esquimaux и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,832
  2,675
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Еве нека го има и споменатото демо од Battlefront, 4k 60FPS.

   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,337
  25,740
  4 Септември 2008


  2 нови мобилни телефони, интересна презенрација иако ништо посебно.  LG презентација.  Xiaomi  Sony
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  795
  1,655
  23 Мај 2012

  Драги Дедо Мраз, мониторов и една Волта за нареден Божиќ. Однапред ти благодарам :D
   
  Harrabed, AleksandarCaki, c0mrade и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. AleksandarT

  AleksandarT
  Gaining Experience

  107
  116
  24 Февруари 2011
 7. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,832
  2,675
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Ај кога сме веќе кај луди лаптопи :)

  [​IMG]

   
 8. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Само на мене ли новинаров ми личи на здебелен Цукерберг? :)
   
 9. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,832
  2,675
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
 10. chemioftw

  chemioftw
  Gaining Experience

  363
  206
  26 Март 2015
  Машко
  Галичанец
  jvc2ma8.jpg
   
  На NecrotoX и uwemi им се допаѓа ова.
 11. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,832
  2,675
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Да, само што Лајнус не беше баш воодушевен од концептов.. Или можда се преправаше за да не сумњаат у него :D
   

Сподели

Вчитување...