1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Цепки од огласи

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од toshex, 9 Април 2018.

 1. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,945
  3,938
  18 Септември 2013
  Машко
  upload_2019-3-19_7-25-49.png

  Нешо да не има у водата у Гази Баба?
   
 2. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  750
  1,223
  12 Септември 2013
  Машко
  upload_2019-3-19_19-15-9.png

  upload_2019-3-19_19-15-39.png

  Па додека отидам да го земам, па бензин па паркинг.
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,401
  4,945
  21 Јануари 2009
  Не знае кој му е моделот на лаптопот (грешен му е), го рмбал 5 години, стаил цена за шиткање 16 000 денари, не било сето ова за дискусија.

  upload_2019-3-21_8-24-19.png
   
  На zirkach и mnikolce им се допаѓа ова.
 4. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  463
  397
  27 oктомври 2016
  Факин' амејзинг[​IMG]

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  DonFrozex, goce03 и на bandrej им се допаѓа ова.
 5. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,945
  3,938
  18 Септември 2013
  Машко
  Ова ми излезе на фб, хахахаха:

  upload_2019-3-25_10-51-12.png
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  684
  628
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Lokvan, toplel и на toshex им се допаѓа ова.
 7. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  463
  397
  27 oктомври 2016
  Златен, голема меморија, ап ту 256 гига, голд верзија, директно од фабрика, најновата марка... Ох леле, а името ветуваше нешто екстра[​IMG]

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  DonFrozex, zirkach и на ТАТА_МАТА им се допаѓа ова.
 8. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,648
  2,949
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Пошла директно од фабрика го купила, затоа е толку јак :)
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  463
  397
  27 oктомври 2016
  Цепки од огласи за Редми 3 Part II.
  Мислам ова е премногу коинцидентно
  Од фабрика до Норвешка - Прилеп Гевгелија - тач фокус?? Перфектно работи ама ако не го притискате и пред да се смени батеријата беше стакло :)

  А и програмава за снимање разговори сигурно израелска...

  [​IMG]

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 10. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,945
  3,938
  18 Септември 2013
  Машко
  НАСЛОВОТ!!! хахаха!
  upload_2019-4-1_20-28-3.png
   
 11. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  910
  1,542
  20 Јануари 2015
  Машко
  Текстот што е забеган... остајте, гледај слика од графичката o_O
  1.jpg 1.1.jpg
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,945
  3,938
  18 Септември 2013
  Машко
  Шо е со сликата? Дека штрафот еден стрчи?
   
 13. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,052
  3,021
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Po gakji e slikan ...
  Neka najde nekoj pocrnata karta na slikava...
  Svasta... IMG_20190404_140545.jpg
   
  toplel, ТАТА_МАТА и на toshex им се допаѓа ова.
 14. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,945
  3,938
  18 Септември 2013
  Машко
  аиииииииии не ни приметив хахахахаха. пошо некако со паркетот се блендираше лелелеле.
   
 15. toplel

  toplel
  On your way to fame

  552
  550
  18 Август 2016
  Машко
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,945
  3,938
  18 Септември 2013
  Машко
  Ц Ц Ц! АБЕ ЗАБРИШИ БАР МАЛЦЕ :о

  upload_2019-4-9_3-36-49.png
   
  На zirkach, Avid, goce03 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  853
  557
  1 Јуни 2016
  Јас имам:
  Core 2 Quad Q8400
  8GB DDR3
  Radeon HD6750 2GB
  1TB HDD

  Да пробам да го продадам за 15000? :D

  upload_2019-4-14_0-23-27.png
   
  На goce03 и toshex им се допаѓа ова.
 18. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  537
  738
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  На ТАТА_МАТА му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,332
  1,450
  25 Март 2013
  Машко
  На Светле ќе и се стемни за брзо. Требало до Oriflame да си држи.

  Та не беше Светле створена за тие пусти графички.
  Ах пуст да е пуст да би останал хардверот мајнерски!
   
 20. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  537
  738
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  важно нагласено е дека ригот е ПРО. и дека се со самсунг меморија хахах
   
 21. krema

  krema
  Professor

  8,830
  8,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  Светле - маркетинг менаџер :D
   
 22. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,052
  3,021
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ako e rigot pro togaj jas sum amater seuste ....
   
  На ТАТА_МАТА му/ѝ се допаѓа ова.
 23. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,332
  1,450
  25 Март 2013
  Машко
  Тапа си ти, од обичните rig-ови продаваш затоа ти се ефтини
   
 24. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,052
  3,021
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Богами .... Треба уште леб да јадам за да бидам про ко светле..
   
 25. krema

  krema
  Professor

  8,830
  8,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да знае Светле што слатки јадеме за неа одма ќе ги качи цените. :)
   
Слични теми
 1. tinodj
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,413
 2. toshex
  Одговори:
  65
  Прегледи:
  7,053
Вчитување...

Сподели

Вчитување...