1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Цепки од огласи

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од toshex, 9 Април 2018.

 1. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  408
  346
  27 oктомври 2016
  mi5S.png
  Во меѓувреме го снема огласов - фотографирана фактура имаше од 11.02.2019 - 29990 + на рати вкупно 37.000, само за 18.000 нов неотпакуван, најјакиот телефон на Xiaomi итн итн... Повеќе небулози во едно:
  Кој го купил за 37.000? Зошто се продава за само 18.000? во друга продавница за истата генерација Mi5S PLUS - се продава за 12.900 денари и каде замина огласот толку наеднаш?
   
 2. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  377
  183
  28 ноември 2015
  Машко
  50 иљедарќи :oh:
  [​IMG]
   
  На Psycore, zirkach, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  408
  346
  27 oктомври 2016
  Па нормално, малку се 18 илјади, мораше да се направи нов оглас :D[​IMG]

  Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
   
 4. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  377
  183
  28 ноември 2015
  Машко
  Овај го има на ФБ,заложна куќа.

  Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 5. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  711
  1,147
  12 Септември 2013
  Машко
  upload_2019-2-21_18-29-27.png upload_2019-2-21_18-29-27.png

  Дури се мислев и трети пат да го пастирам...
   
  На Psycore, zipi123, fuzzjaw и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  7,940
  7,585
  24 Јуни 2009
  Машко
  Поготово „Отвара све како паштета“
  уау :D
   
 7. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,189
  1,244
  25 Март 2013
  Машко
  Од постов навредени се пронајдоа: цела научна фела на чело со физичарите, писатели, IT ентузијасти, логичари, луѓе со ок IQ, Кирил и Методиј, месната индустрија, а сите дипломирани на маркетинг си ги запалија дипломите.
   
 8. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,438
  3,206
  18 Септември 2013
  Машко
  Отвара се као паштета...
  ...
  ..

  .
   
 9. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,796
  9,753
  23 Јануари 2008
  Манга
 10. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,438
  3,206
  18 Септември 2013
  Машко
 11. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  377
  183
  28 ноември 2015
  Машко

  [​IMG]

  Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
   
  На zirkach му/ѝ се допаѓа ова.
 12. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,438
  3,206
  18 Септември 2013
  Машко
  Искрено не се толку лоши цениве ако некој бара баш стар процесор. Само слаби процесори се кој би ги купил.

  Океј коа ќе подразмислам на пола пд тоа треба да ги продава ама сепак... сум видел и поамбициозни продавачи.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
 13. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,483
  5,876
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас си ги рачунам 300 ден по јадро. Ич мува не ме лази. Q9400 четири парчиња отидоа за 1200, уште еден ми остана :)

  Муабети од типот на али експрес се 850 ден. е редовна ствар.
   
  На Mao и toshex им се допаѓа ова.
 14. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,438
  3,206
  18 Септември 2013
  Машко
  Q9400 е процесориште!!!
   
 15. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  377
  183
  28 ноември 2015
  Машко
  Q9450 уште повеќе,со 12 мб кешш

  Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,931
  2,702
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Jas si gi sitkam na kilo u otpad za 900 denari :)
   
 17. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  377
  183
  28 ноември 2015
  Машко
  Пане дај понуди некој,за чипсет Г41

  Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk
   
 18. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  308
  237
  14 Јануари 2016
  Машко
  Screenshot_3.png Ne znam kolku e realna cenava, ja sporeduvav so 750ti i daleku e polosha
   
 19. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,438
  3,206
  18 Септември 2013
  Машко
  НАЈЕВТИНО!
  upload_2019-3-11_2-0-52.png

  Точно дека ова е одлично куќиште од 2000ти, али ценава е мавната:
  upload_2019-3-11_2-8-35.png
   
  Последна промена: 11 Март 2019
 20. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,438
  3,206
  18 Септември 2013
  Машко
  НЕКОПАНА али користена за копање!

  nekopana.PNG nekopana.PNG nekopanakopana.PNG
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,542
  2,817
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Невролоооог huehuehue[​IMG]
   
  На fuzzjaw, psyside, zirkach и уште 8 други им се допаѓа ова.
 22. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,438
  3,206
  18 Септември 2013
  Машко
  ПСАЈХО КИЛАААА! КЕСКАСЕЕЕЕ! ФАФАФФАФАААААААА
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Avid

  Avid
  Unbeatable

  2,968
  4,231
  21 Јануари 2009
  @DemoUser да не рече му збориме позади грб viber image 2019-03-14 , 18.11.12.jpg
   
  На fuzzjaw, Gucci, aleksuperior и уште 6 други им се допаѓа ова.
 24. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  408
  346
  27 oктомври 2016
  Забетон!

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На DemoUser му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,931
  2,702
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Se podul betonot :D
   
  На DemoUser му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Alucard
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,694
 2. Fatal1ty_
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  4,295
 3. toshex
  Одговори:
  52
  Прегледи:
  5,621
Вчитување...

Сподели

Вчитување...