1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Цепки од огласи

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од toshex, 9 Април 2018.

 1. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,792
  2,537
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Па добар е штом не ти побарал доплата за 1070ката...
  Искрено и тука на форумов се повеќе такви има .
  За MSI 570 4гб ти нудаат 3000-3500 денари а истите тие 2гб од времето на дедо ное ги шиткаат за 3000-3500.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  687
  755
  9 Јуни 2011
  Машко
  Founder @ www.mobimax.eu
  Не е оглас, but still a цепка.

  [​IMG]
   
 3. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,471
  2,749
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Со сопствено напојување лол

  [​IMG]
   
  На Gucci и goce03 им се допаѓа ова.
 4. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,603
  9,389
  23 Јануари 2008
  Манга
  Оваа може да е од моите, по 6500-7000 шо ги распродадов. :)
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  849
  2,148
  12 oктомври 2014
  Машко
  Не верувам.Твоите не беа со сопствено напојување колку што се сеќавам

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,603
  9,389
  23 Јануари 2008
  Манга
  Со сопствено беа :D И гаранција имаа од прилика уште една година од сега. Конкретно истиот модел.
   
  На toshex и Fredy им се допаѓа ова.
 7. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,231
  2,936
  18 Септември 2013
  Машко
  На Sonic.01 и Astro им се допаѓа ова.
 8. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  377
  270
  9 Февруари 2018
  Машко
  Последна промена: 11 Февруари 2019
 9. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,792
  2,537
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Agregat za struja li mu vgradi ?
   
 10. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,985
  23,397
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не од твоите напонски изгледа
   
 11. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,792
  2,537
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Koga sum kupuval naponski i graficki u vremeto :D Screenshot_20190212-222939.png
   
  krema, Sonic.01 и на Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 12. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  98
  181
  5 Јули 2016
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 13. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,603
  9,389
  23 Јануари 2008
  Манга
  Жити очи, од каде е фискалнава??? :eek::confused::geek:
   
 14. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,603
  9,389
  23 Јануари 2008
  Манга
  За греота...ајде сите да собереме по 100 денари за лечење...
  komedija.png
   
  На bLaCk AnArChY и IcePick им се допаѓа ова.
 15. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  247
  176
  19 ноември 2013
  Машко
  Може риговите идат со се eth :D
   
 16. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,603
  9,389
  23 Јануари 2008
  Манга
 17. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  809
  1,336
  20 Јануари 2015
  Машко
  Уште еден пациент за лечење...2250 евра за еден риг со 6x 570 4GB
  rig.jpg
  Патем, направив пресметка, нови исти или подобри делови од сетек ми излезе есапот 2030 евра, ајде + рајзери и рамка нека е 2100 евра.:p
  сетек.jpg
   
 18. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,792
  2,537
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Se glea deka izbrzani presmetki si napravil so cel da mu se ismees na necija maka...
  Tie graficki sto gi navede se itx :)
  Pola lugje na reklama5 najjgolemiot skok plakjaa i po 4000,5000e od rig so nekoi si 580ki 4gb.
  Cenite bea vestacki napumpani od trgovcite a ne i od fabrikite direkt. Sve ostanato e izgovori.
   
 19. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  809
  1,336
  20 Јануари 2015
  Машко
  Да не треба да ги жалиме случајно што не оставија 2+ години без графички, ако некој можел да даде 4.000-5.000 за риг е далеку од сиромав туку алчен гз кој се залетал по брза заработка.
  Ако го сожалуваш ликов, слободно купи го ригов по цена која го нуди, чисто од солидарност и колегиалност.
  А во едно се служувам со теба се останато се изговори.
   
  На zirkach и ARMac им се допаѓа ова.
 20. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,792
  2,537
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Blagodarenie na tie likovi site imate najjeftini grafiki sea za vo narednite 2+ samo sto togaj mislevte u tie tri meseca doslo kraj na svetot na grafickite :)
  Vo ovaa igra ne se bitni parite tuku bitna e snaodlivosta.
  Jas stvarno gi zalam tie sto frlile i po 500e za graficka xfx 580 8gb deka vadela 30mh na eteriumot i si ja podavale nekolku drugari od raka na raka se dodeka ne zavrsila kaj posledniot za 500e i posle eden mesec sve nadole poslo.
   
Слични теми
 1. RFox
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,113
 2. toshex
  Одговори:
  52
  Прегледи:
  5,536
Вчитување...

Сподели

Вчитување...