• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Cenzura vo video klipovi.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

psybaron

Intern
10 април 2007
745
49
Куманово
markoaleksic.com
Vaka...imam snimano dosta klipcinja na kamerava i sega glupo mi e da pokazuvam na site zasto ima mnogu "dirty" talking vo golem del od klipcinjata. Koj e najdobar software za stavanje cenzura vo video clips ili bukvalno brisenje na zvukot vo tie momenti? thanks!
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Можеш тоа да го направиш скоро во секој софтвер за видео/аудио продукција како што се Adobre Premiere, Pinnacle Studio, Vegas и многу други.

:nazdravje:
 

Hakerstain

Intern
11 декември 2008
33
0
Можеш ова да го правиш и во Movie Maker; само ти треба BIP тон од една минута и кастри таму кај што ти треба. Ако сакаш можам и да ти направам BIP (1000Hz=1MHz) само пиши ми...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,981
Мислења
854,157
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно