1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ценовник за Gigabyte плочи во мкд ?

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од draey, 25 Јануари 2010.

 1. draey

  draey
  Gaining Experience

  157
  160
  15 Јануари 2010
  Ценовник за Gigabyte плочи во мкд ? Или па некој сајт :) ?
   
 2. DrMos

  DrMos
  Gaining Experience

  285
  52
  19 Септември 2009
  Машко
 3. mkdev

  mkdev
  Intern

  101
  0
  1 Декември 2007
  еве ти од прилика некои нови поз.

  Код:
  GIGABYTE	LGA1366	EX58-UD5   X58 + ICH10R, FSB 6.4GT/S,  2xPCx 2.0 16x, 4xDDR3 2000/1600/1333/ 1066/ 800, 2xPCI + 3xPCX 1x, (F 2x5, B 6 jack/8ch; B RCA/ Optical S/PDIF out S/PDIF in/out by pin header, 2xGb LAN (Realtek 8111C), 8 SATAII—ICH10R 6S & GIGABYTE SATA2 , 12 (F8, B4, no cable) 2.0, ICH9R 0, 1, 5, 10 , Dual BIOS Plus, 3 (TI 1394a, 1*F 2x5, 2*B 6pin+4pin, no cable), Ultra Durable 3,Energy saving, ATX		1080	↓	OK	5%	195,8	12750
  GIGABYTE	LGA1366	EX58-UD3R  X58 + ICH10R, FSB 6.4GT/S,  2 x PCX 2.0 16x, 4 x DDR3 2000/1600/1333/ 1066/ 800., 2xPCI + 3xPCX 1x, (F 2x5, B 6 jack/8ch; B RCA/ Optical S/PDIF out S/PDIF in/out by pin header, 2*GbE LAN (Realtek 8111C), 8 x SATAII—ICH10R 6S & GIGABYTE SATA2 , 12 (F8, B4, no cable) 2.0, ICH9R 0, 1, 5, 10 , Dual BIOS Plus, 3 (TI 1394a, 1*F 2x5, 2*B 6pin+4pin, no cable), Ultra Durable 3,Energy saving, ATX		1080	↓	OK	5%	140,8	9160
  GIGABYTE	LGA1156	P55-UD3R   		1080		OK	5%	104,0	6770
  GIGABYTE	LGA1156	P55-US3L    P55US3L, 2 x PCX 2.0 x16, 4 x DDR3 2000/1600/1333/ 1066/ 800, 2xPCX + 3xPCX 1x, (F 2x5, B 6 jack/8ch; B RCA/ Optical S/PDIF out S/PDIF in/out by pin header, 2*GbE LAN (Realtek 8111C), 8 SATAII—ICH10R 6S & GIGABYTE SATA2 , 12 (F8, B4, no cable) 2.0, ICH9R 0, 1, 5, 10 , Dual BIOS Plus, 3 (TI 1394a, 1 x F 2 x 5, 2 x B 6pin+4pin, no cable), Ultra Durable 3,Energy saving, ATX		1080		OK	5%	84,4	5490
  GIGABYTE	LGA775	EP45-UD3LR P45+ICH10R, 2 x PCX x16, FSB1600, 4 x DDR2800(1066) PCX 2.0 - 2xPCX 16x slot, C889A ( W/DTS), Gb. LAN, 1xATA 100+ 6xSATA 3Gg/s, 12 (F8, B4, no cable) 2.0, RAID ICH9R 0, 1, 5, 10 ,HW Dual BIOS, Ultra Durable 3, ATX		1080	↓	OK	5%	77,9	5070
  GIGABYTE	LGA775	P43-ES3G   P43+ICH10, 2 x PCX x16, FSB1600, 4 x DDR2 800(1066), PCX 2.0 - 2xPCX 16x, ALC889A ( W/DTS), Gb. LAN, 1xATA 100+ 6xSATA 3Gg/s, 12 (F8, B4, no cable) 2.0, HW Dual BIOS, Ultra Durable, ATX		1080	↓	OK	5%	56,5	3680
  GIGABYTE	LGA775	EP41-UD3L		1080		Ø	5%	48,9	3190
  GIGABYTE	LGA775 VGA	G41M-ES2L  G41/ICH7, FSB1333, 2 x DDR2 667/Int VGA + PCX 16x, 1xPCX 1x, 1xATA133+ 4xSATAII 3G/sHD audio(Realtek ALC662), Gb. LAN , 8xUSB2.0/1.1 (4 by cable), Dual bios, Virtual bios, mATX		1080		OK	5%	38,2	2490
  GIGABYTE	LGA775	P31-ES3G   P31+ICH7, FSB1333, 2 x DDR2 800(1066), PCX 16x, 8ch.ALC889A ( W/DTS), Gb. LAN, 1xATA 100+ 4xSATA 3Gg/s, 12 (F8, B4, no cable) 2.0, ATX		1080		OK	5%	39,7	2580
  GIGABYTE	LGA775 VGA	G31M-ES2L  G31/ICH7, FSB1333, 2 x DDR2 667/Int VGA + PCX 16x , PCX 2x, 1xPCX 1x, 1xATA133+ 4xSATAII 3G/sHD audio(Realtek ALC662), Gb. LAN, 8xUSB2.0/1.1 (4 by cable), Dual Bios, Virtual bios, mATX		1080	↓	OK	5%	32,5	2120
  GIGABYTE	LGA775 VGA	G31M-ES2C		1080		OK	5%	33,7	2200
  GIGABYTE		GC330UD		1080		OK	5%	63,3	4120
  GIGABYTE		MA790FXT-UD5P		1080		OK	5%	130,9	8520
  GIGABYTE		MA790XT-UD4P		1080		OK	5%	95,4	6210
  GIGABYTE		MA790GPT-UD3H		1080		OK	5%	104,0	6770
  GIGABYTE		MA785GT-UD3H 		1080		OK	5%	74,5	4850
  GIGABYTE		MA790X-UD3P		1080		OK	5%	81,5	5300
  GIGABYTE		MA770-US3   		1080		OK	5%	54,0	3510
  GIGABYTE		M720-US3		1080		OK	5%	46,4	3020
  
   
 4. draey

  draey
  Gaining Experience

  157
  160
  15 Јануари 2010
  @mkdev конкретно ме интересира GIGABYTE LGA1156 P55-UD3R, од каде е ценовникот, пошто јас ја најдов ама поскапа за около 1000ден од оваа.
  позз
   
 5. mkdev

  mkdev
  Intern

  101
  0
  1 Декември 2007
  тоа се дилерски цени затоа се поефтини
   
 6. draey

  draey
  Gaining Experience

  157
  160
  15 Јануари 2010
  Ok, Фала :))
  Поздрав
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,702
  26,317
  4 Септември 2008
  X58-UD5

  Феноменална плоча за парите. :bravo:
   
 8. draey

  draey
  Gaining Experience

  157
  160
  15 Јануари 2010
  @psyside феноменална е кога не си ограничен со парите, но кога си :) пак е феноменална, но само што не можам да си ја дозволам :D a и p55ud3r е добар избор :D
   
 9. gokica

  gokica
  Модератор

  8,431
  10,325
  13 Јуни 2009
  Gigabyte важат за еден од најреномираните производители се разбира. Имаат имплементирано софистицирана технологија при изработката на плочи, користат квалитетни компоненти како електронски така и разладни и генерално имаат одличен биос. Доколку човек се решава за хај енд плоча тогаш се добар избор.

  Но, како и секој друг производител, имаат утки понекогаш. За среќа го имаме интернет кој може да ни каже искуства од други корисници. Пред купување на плоча секогаш разгледувајте мислења на други корисници, независно од производителот.

  Конкретно p55ud3r изгледа како одлично дизајнирана плоча со квалитетни компоненти како и обично и по многумина нуди одличен однос цена / перформанси.
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,702
  26,317
  4 Септември 2008
  Да не се разбереме погрешно, не ти ја препорачувам таа плоча затоа што пред се се работи за друг чипсет, само истакнав дека за 12000 таа плоча е екстра избор.
   
 11. draey

  draey
  Gaining Experience

  157
  160
  15 Јануари 2010

Сподели

Вчитување...