• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Цени на графички картички ( добри „дилови„ во моментов)

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.446
2.468
Скопје
Колку се доверливи computeruniverse? Графичкиве мајнати да не се или нешто?
Има посебна тема - порачуваат членови без проблем - разгледај ја и ќе дознаеш.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.446
2.468
Скопје
За само 80 евра појќе имаш многу појака карта (и трга помалце струја)
Добро некој баш Нвидиа сака. А и моделот Гигабајт е слаб(имало „коил-вајн„ често - плус 10Гб само) 6900ХТ е многу подобар избор -точно. Цени следам кај спуштиле.
Инаку јас откако сменив на АМД (6700ХТ) - веќе Нвидиа не ставам никогаш .
 

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
741
234
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600x 4.3GHZ with undervolt
Motherboard
ASUS PRIME B550M-A
Storage
970 evo PLUS 1TB
PSU
CoolerMaster 650w GOLD MW
RAM
32gb(2x16gb) Kingston Renegade Fury 3600MHZ
Video card
ASUS DUAL RX 6600XT 8GB
Case
COOLER MASTER TD500
Mouse
Logitech g305 wireless lightspeed
Keyboard
Logitech G413 CARBON
Audio
Sharkoon B1
Monitor
BENQ ZOWIE 24" 2411K 144hz
OS
WINDOWS 10 x64

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.446
2.468
Скопје
Удри му најдоле прекидач тогаш.

1659539742874.png

Само ако направиш акаунт со адреса и точни податоци - и Македонија да гласи - автоматски не игра улога прекидачот - треба без ВАТ цени да ти даде.
Не е некој штос - така било одсекогаш - без ВАТ е за нас.
 
Последна промена:

Bate Sase

On your way to fame
27 мај 2021
593
767
Недојдија
Кај мене дава истата графичка 590 евра со се ддв и шипинг, али имам акаунт стаено Македонија.
Он упорно го игнорира данокот од 5 % кој ние треба да го платеме тука.
Иначе конечно конкуретни цени на Ѓирафци.
https://www.computeruniverse.net/en/p/90834357
3060ка до дома за 24200 ден.
1659539906566.png
3070ка до дома за 34200 ден.
https://www.computeruniverse.net/en/p/90834363
1659540144671.png
 

Aowek

On your way to fame
14 април 2012
830
577
Он упорно го игнорира данокот од 5 % кој ние треба да го платеме тука.
Иначе конечно конкуретни цени на Ѓирафци.
https://www.computeruniverse.net/en/p/90834357
3060ка до дома за 24200 ден.
Погледнете го атачментот 115514
3070ка до дома за 34200 ден.
https://www.computeruniverse.net/en/p/90834363
Погледнете го атачментот 115515
Ѓирафа слабо нешто има попусти деновиве за гпу.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.446
2.468
Скопје
Он упорно го игнорира данокот од 5 % кој ние треба да го платеме тука.
Иначе конечно конкуретни цени на Ѓирафци.
https://www.computeruniverse.net/en/p/90834357
3060ка до дома за 24200 ден.
Погледнете го атачментот 115514
3070ка до дома за 34200 ден.
https://www.computeruniverse.net/en/p/90834363
Погледнете го атачментот 115515

Де бе Саше па купив 6700ХТ - данок на 500е - 1800 ден платив. Не „игнорирам„ ништо - си има тема ЦУ - си пишува кои се давачките .
Ја постирам цената како што е на сајтот. Сега и давачки ли да пресметувам и поштарина (која се разликува за секој производ и начин на плаќање) ?
 
Последна промена:

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.091
12.708
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Не следам ова, само ми налета:

 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.427
2.905
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
Zotac GeForce RTX 3050
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10

alek005

Intern
13 септември 2014
2
2
Прашање дали некој нарачал од жирафа50 Монитор ? И дали истите се нови неотворени фабрички или се користени ???
 

boksata

On your way to fame
27 декември 2017
384
562
Прашање дали некој нарачал од жирафа50 Монитор ? И дали истите се нови неотворени фабрички или се користени ???
Имам нарачано, фабрички се неотворени и не беше оштетен при транспорт.
 

Ron26

Gaining Experience
4 мај 2019
209
330
за монитор не би наручувал на нет. Додека не ми го упалат таму и да проверам дали има мртви пиксели не се нафаќам да купувам. Навеќе ради можни главоболки после, може да ти се погоди а може и не па да се маткаш да го враќаш и да се нервираш.
 

Bate Sase

On your way to fame
27 мај 2021
593
767
Недојдија
Нема никој ништо нарачано од жирафа, лажат, нарачав монитор во кутијата ми испратија бетонска цигла, не купувај.
Има Вајкинг и колку шо памтам,
на еден му се има погодено со еден заглавен пиксел.
 

hehexd

Gaining Experience
18 септември 2019
156
235
Има Вајкинг и колку шо памтам,
на еден му се има погодено со еден заглавен пиксел.

Не ми беше од озбилен карактер репликата, има 3-4 теми кај што може да прочита членот кој што нарачал и како му стасало, ама нејќе да прочита и поставува бош прашање тука, како да му се одговори озбилно ? А иначе покрај мониторот со заглавен пиксел шо го продавам, имам нарачано и алиенњаре 25" и со него имав среќа, стаса исправен, без заглавен/мртов пиксел.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43.413
Мислења
900.352
Членови
32.126
Огласи
505
Најнов член
zoki.mitovski
На врв Дно