1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Цена на full-hd 22ин+ користен монитор со hdmi порта.

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од dimitars, 30 Септември 2016.

 1. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,678
  333
  8 Мај 2007
  Здраво дечки,

  Ми треба монитор што ќе биде 99% од времето користен за кодирање. Не мора да биде нешто посебно добар во однос на репродукција на боја, инпут лаг и слично. Буквално само текст ќе има на него во најголем дел од времето.
  Битно ми е да е барем fullHD и да има hdmi влез.
  Колку би коштало вакво нешто ако се купи користен а колку доколку барам буџет решение за нов?
   
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,608
  13,868
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  3000/6000
   
  На dimitars му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,678
  333
  8 Мај 2007
  Очекував/се надевав дека за таа цена може да се најде нешто.
  Благодарам на мислењето ќе отворам тема во купувам.
   
 4. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Требаше одма да отвориш...директно во таа ќе дискутираше
   
 5. Astro

  Astro
  Guru

  6,422
  8,899
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не баш. Рачунај од 6000-9000 и немој никако 22 инчен со FullHD резолуција ако ти е за кодирање, ќе биде заморно и буквите ќе ти бидат ситни. Барај 24 инчен со FullHD, идеална е димензијата а да не замара..
   
  damil, Krkac и на cele_x им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...