1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Celeron G4900

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Вајкинг, 19 Април 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,012
  1,153
  9 Јуни 2015
  Машко
  Се продава процесорот од насловот, малку користен без писмена гаранција.
  • # of Cores: 2
  • # of Threads: 2
  • Processor Base Frequency: 3.10 GHz
  • Cache: 2 MB Smart Cache
  • Bus Speed: 8 GT/s DMI3
  • TDP: 54 W
  • FCLGA1151 (Coffee Lake)
  2000 денари
   
  Последна промена: 19 Април 2019
  На Dackomkd86 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,012
  1,153
  9 Јуни 2015
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,012
  1,153
  9 Јуни 2015
  Машко
 4. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,012
  1,153
  9 Јуни 2015
  Машко
 5. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,012
  1,153
  9 Јуни 2015
  Машко
 6. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,012
  1,153
  9 Јуни 2015
  Машко
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...