1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

CEH, White Hat...

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од kirev, 26 Март 2019.

 1. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Син на пријател сака да учи CEH, White Hat, ова она... И му треба помош за следниве Timed Labs:

  SQL Injection (60 min)
  HTTPS Security (40 min)
  Botnet Takedown (40 min)

  Bueller? Прашањата директно на имеил. Неговиот ;)
   
 2. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,129
  612
  12 Април 2017
  Машко
  Не ми е јасно. Оти не се регистрира да праша?
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Зашто мене ми текна дека тука може да има некој што одговара за задачата.
   
Слични теми
 1. KalEl
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  413
 2. dzunko
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  559
 3. Speedster
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  898
 4. cipiripi
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  598
 5. Викса

  Продадено iPhone X 64GB White

  Одговори:
  4
  Прегледи:
  744
Вчитување...

Сподели

Вчитување...