• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

CeBIT2008: Teчно ладење на RAM меморијата

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Gigabyte, компанија позната по производство на матични плочи и графички картички, на саемот CeBIT 2008 претстави решение за течно ладење на RAM модулите.

Овој мал кулер содржи минијатурна пумпа и резервоар, а течноста е ладена од два 50 mm вентилатори. Овој ладилник е изолиран и независен од другите компоненти за ладење во еден компјутерски систем.

Извор:MakPCWorld
 

vandalko

Intern
12 декември 2007
110
0
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
Работат дечките... Само кога ке стигне овоа кај нас??
 

TonInter

Intern
13 април 2007
20
1
inter.it
Ај, ќе не биде.
Ова сеуште не е излезено официјално на продажба, ама ќе дојде кај нас за пола година, ваљда. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,896
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно