Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Cebit 2007

Статус
Затворена за нови мислења.

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Kako i sekoja godina i ovaa godina se odrza najgolemiot saem za IT i telekomunikazciski tehnologii vo Hanover-Germanija CEBIT.
Kolku sto doznav od nekoi sto bile tamu ovaa godina ne bil bas za pofalba, bidejki nemalo mnogu novi inovacii i promocii na novi proizvodi no sepak ne bil ni "tapa" :) se razbira.
Vasite komentari za CEBIT 2007 ostavajtegi tuka.
Pozz.
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Шо да коментирам , да не беше там случајно, шо кажат другите ке им верувам
 

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Hehe da se razbira.
Jas planiram veke nekolku godini da odam ama poradi "$$$" seuste planiram ;) .
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Имам слушнато на Discovery: If u can think of the next step, u can make the next three, па не се откажувај, јас сега за сега ќе се задоволам со инфоком
 

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Fala za podrskata sega definitivno ne se otkazuvam so polna sila napred kon Cebit :D hahaha.
Pozdrav.
 

strucnjak

Intern
11 април 2007
32
0
strucnjak

cebit seuste e eden od najdobrite saemi za tehnologija. dokolku ne im veruvate na slikite na internet, proverete sami slednata godina vo Hanover (evropsko izdanie).
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Cebit станува потапа бидејќи веќе не постои еден саем како порано што имаше туку се одржува на повеќе места па логично постои цепење на компаниите кои настапуваат затоа е тоа така.
За инфоком немам коментар.
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Па како што компјутерите се повеќе стануваат секојдневна работа така и паѓа интересот кај многумина
 

OrAnGe

Intern
11 април 2007
53
9
Јас бев лани од на факултет, едноставно неможе да се опишува што е како е.Ајде ќе направам едно слајд шоу па ке го уплоадирам
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Imam drugar sto e na postdiplomski vo germanija, bil i lani i ovaa godina. Ke mu recam da mi prati nekoi negovi fotki pa ke vi napravam i jas nekoe slide show :)
 

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Баш би било супер да видиме како било на Cebit.
Мислам дека би била доста интересна тема да видиме што навистина се случувало на овогодинешиот Cebit или пак на ланскиот без разлика :) .
Се надевам дека ќе си го исполните ветеното.;)
Очекувам галерија :D .
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
saaf.mk
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
За они што имаат Дигитални ресивери .... CeBIT Tv .. Coming Soon ... ако ги најдам фрекфенциите ке ви кажам .. позздравче
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Vo tie galeriite ke ima i sliki od dadickite so stojat na standovite ili samo opremata koja e izlozena (haha)

@orange: od koj fakultet
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.096
Мислења
974.497
Членови
35.404
Најнов член
altin
На врв Дно