1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Casio Calculator

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од Mentalion, 10 ноември 2010.

 1. Mentalion

  Mentalion
  Intern

  13
  1
  26 oктомври 2010
  Машко
  Ако може една мала помош. Ако некој знае каде во Скопје може да најдам сервис за Casio Калкулатори нека пиши или ако знае некој што поправа такви работи.

  Фала однапред
   
 2. bruno_duke

  bruno_duke
  Intern

  26
  0
  8 ноември 2010
  Abe eve so ti rekov za mestovo kaj sto ja nosev grafickava..So popravaat vidi na sajtov www.dhs.com.mk
   
 3. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,625
  1,287
  13 Август 2009
  Машко
  а што му е на дигитронот? пиши тука, можеби ке ти најдеме некое решение :)
   
 4. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,595
  5,163
  20 Април 2007
  Машко
  Му греши кога вади корен...:LOL:

  п.с. Најверојатно дисплејот не функционира?
   
 5. Mentalion

  Mentalion
  Intern

  13
  1
  26 oктомври 2010
  Машко
  ne saka da se pali...go odnesov na majstor veli deka e padnat a mi nema padnato nikade osven vo ranec so go nosam pa nekoj da me ima mavnato po nego sto ne veruvam...
   
Слични теми
 1. DaciSS
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,261
 2. Alexandar
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  989
 3. G.g.a
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,520
Вчитување...

Сподели

Вчитување...