1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Carenar 135mm f2.8

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Oktar, 2 Мај 2017.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Guru

  3,338
  9,761
  23 oктомври 2012
  Машко
  Продавам мануелен објектив, Carenar 135mm f2.8 со М42 навој. Го давам комплет со адаптер за Канон. Објективот е целосно исправен, нема оштетувања освен стандардните траги на користење пошто сепак е доста стар. На линков имате галерија од слики направени со ваков објектив. Според мене е доста солиден објектив, малце е тежок за користење бидејќи е целосно мануелен а 135мм е солидно растојание за кое е потребно мирна рака.
  Адаптерот е само навој, не е од тие со "чип" за конфирмација на фокус.

  Го продавам бидејки кога ке соберам 1780 евра и ке го купам Canon EF 70-200 IS II USM, нема да погледнам овој :D

  Цена: 3000 денари.

  IMG_20170502_204155.jpg IMG_20170502_204209.jpg
   
  spiritBreaker, icemanMK, RagingDemon и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Guru

  3,338
  9,761
  23 oктомври 2012
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Guru

  3,338
  9,761
  23 oктомври 2012
  Машко
 4. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Guru

  3,338
  9,761
  23 oктомври 2012
  Машко
 5. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Guru

  3,338
  9,761
  23 oктомври 2012
  Машко
  Студио, дали се слушаме?
   
  На Boce! му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...