1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

can't read

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од vj_vip, 9 Февруари 2008.

 1. vj_vip

  vj_vip
  Intern

  83
  0
  17 Април 2007
  Вака пред да го реинсталирам Windows некои документи при работата (новосимнати од интернет или презачувани) имињата им се обоија зелено, и сега одкако го реинсталирав компјутерот не се отвораат.
  Ова ми се нема случено по долгогодишна работа, дали можам да ги отворам на др. начин или ...?!!!
   
 2. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Објасни малку подетално за каков вид на документи се работи. Што ти јавува кога ќе гликнеш на нив?
   
 3. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Ova mi se ima deseno na mene .. probaj da gi otvoresh preku nekoe live Linux CD
   
 4. alexo

  alexo
  Intern

  169
  12
  23 Април 2007
  Ништо не правиш :(.
  Ти си ги енкриптирал фајловите и затоа ти се обоиле со зелено и не можеш да ги отвориш. Не сум сигурен ама мислам дека штом си реинсталирал Windows нема да можеш повеќе да ги отвараш.
   
 5. stefki

  stefki
  Intern

  32
  0
  12 Декември 2007
  да не си ги избришал по грешка па после си ги враќал со некоја алатка за recovery deleted files ?
   
 6. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
  Odi desen klik na nekoj od tie fajlovi ili cela papka i odberi Sharing and security options...
  Odberi everyone i potoa stikliraj full controll pa ok
  [​IMG]

  poz, pisi ako treba nesto drugo

  Napomena: Ova e ako imas izmesteno security options ( treba toa da e po zelenata boja koja ja spomna )
   
Слични теми
 1. Ata
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  862
 2. IT member
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,206
 3. Alien
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,236
 4. Vavo
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  621
Вчитување...

Сподели

Вчитување...