• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

canon ip4300

  • Ја почнал/а темата
  • #1

zalpinec

Intern
7 август 2008
2
0
Проблемот е во тоа што не ми ги препознава некои бои , му ставив нови и пак не ги препознава. Има шанси чиповите да се расипани?
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Како не ги препознава, не печати или не ги јавува на Status Monitorot?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

zalpinec

Intern
7 август 2008
2
0
Не се јавува во статус на бои вели дека сите се празни.
П.С. Трпението е придружник на мудроста или
Patience is the companion of wisdom.:tainstven:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Пробај да му направиш Disable Status Monitor. Немам искуство со Canon, ќе одиш во control panel/printer, па со десен клик ќе избереш printing preferences, па таму ќе побараш Disable Status Monitor (или нешто слично). Кај мене во кертиџите (кај epsonot), го имаше ова баш заради тоа да не кажува дека кертриџите се празни, да не прави проблеми со чипот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,074
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно