1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Canon Extender EF 2x III

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од Oktar, 12 Јануари 2020.

 1. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,655
  10,901
  23 oктомври 2012
  Машко
  Дали некој го има горенаведениот екстендер за канон и истовремено да е расположен за позајмица? Би сакал да го пробам, на моменти ми недостигаат екстра милиметри на објективот за екстра рич кој претходно го имав додека бев на кроп сензор. Не би го купувал пред да пробам што добивам што губам, прилично е скапичок.

  Може некој и да сподели искуство со вакви екстендери.
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
  екстремно скап, реално највише бенефит за wildlife, со 300м (се под 300 м мислам дека не се исплати)
  јас го имав пробано на 70-200, нема загуба на оштрина, нема темни кошиња,.. потпуно исто како само со објектив.
  е јас ја имав пробано EF 2x II
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,655
  10,901
  23 oктомври 2012
  Машко
  Фала на инфо. Инаку марк 3 би требало да е како многу подобро од марк 2 и да, на 70-200 би го користел... ама па и не сум убеден дека баш ми треба, реално со 70-200 имам одлична оштрина, доволно мегапиксели па можам и да кропнам донекаде, али сепак од радозналост сакав да го пробам екстендерот па дури и 1.4.
   
  На MetalGear му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Oktar
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,901
 2. bxxxn
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  310
 3. -Ata-
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  584
 4. moongose
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  378
Вчитување...

Сподели

Вчитување...