1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Canon Extender EF 2x III

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од Oktar, 12 Јануари 2020.

1. Oktar

Oktar
    Epic

3,655
    10,901
    23 oктомври 2012
    Машко
    Дали некој го има горенаведениот екстендер за канон и истовремено да е расположен за позајмица? Би сакал да го пробам, на моменти ми недостигаат екстра милиметри на објективот за екстра рич кој претходно го имав додека бев на кроп сензор. Не би го купувал пред да пробам што добивам што губам, прилично е скапичок.

Може некој и да сподели искуство со вакви екстендери.

На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MetalGear

MetalGear
    On your way to fame

2,993
    503
    14 Април 2007
    Машко
    екстремно скап, реално највише бенефит за wildlife, со 300м (се под 300 м мислам дека не се исплати)
    јас го имав пробано на 70-200, нема загуба на оштрина, нема темни кошиња,.. потпуно исто како само со објектив.
    е јас ја имав пробано EF 2x II

На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Oktar

Oktar
    Epic

3,655
    10,901
    23 oктомври 2012
    Машко
    Фала на инфо. Инаку марк 3 би требало да е како многу подобро од марк 2 и да, на 70-200 би го користел... ама па и не сум убеден дека баш ми треба, реално со 70-200 имам одлична оштрина, доволно мегапиксели па можам и да кропнам донекаде, али сепак од радозналост сакав да го пробам екстендерот па дури и 1.4.

На MetalGear му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
  1. Oktar
    Одговори:
    12
    Прегледи:
    1,901
  2. bxxxn
    Одговори:
    2
    Прегледи:
    310