1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Canon EOS M6 **MINT*

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од -Ata-, 10 oктомври 2019.

 1. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  113
  116
  2 Декември 2010
  Продавам Canon EOS M6 , состојба MINT.
  + со кит објектив
  15-45mm F3.5-6.3

  + ЕОС на М42 адаптер (за vintage објективи)
  + објектив Zenitar 50mm/F1.7 (М42)
  + објектив Pentacon 29mm/F2.8 (М42)
  + LowePro Торба
  + 2x заштита за екранот

  Апаратот е купен во април 2018
  нема начин да извадам информација колку фотографии точно се направени, но можам да кажам дека слабо е користен т.е. двапати годишно по одмори

  цена 510 евра
   

  Прикачени датотеки:

  • sl1.jpg
   sl1.jpg
   Големина:
   238.5 KB
   Прегледи:
   107
  • sl2.jpg
   sl2.jpg
   Големина:
   204.7 KB
   Прегледи:
   110
  • sl3.jpg
   sl3.jpg
   Големина:
   185.7 KB
   Прегледи:
   109
  • sl4.jpg
   sl4.jpg
   Големина:
   60.4 KB
   Прегледи:
   111
  • sl5.jpg
   sl5.jpg
   Големина:
   196.1 KB
   Прегледи:
   109
  • sl6.jpg
   sl6.jpg
   Големина:
   171.6 KB
   Прегледи:
   105
  • sl7.jpg
   sl7.jpg
   Големина:
   194.6 KB
   Прегледи:
   102
  • sl8.jpg
   sl8.jpg
   Големина:
   67 KB
   Прегледи:
   100
  • sl9.jpg
   sl9.jpg
   Големина:
   85.4 KB
   Прегледи:
   100
  Alex77, esquimaux и на Oktar им се допаѓа ова.
 2. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  113
  116
  2 Декември 2010

Сподели

Вчитување...