1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Canon EOS 500D - Проценка

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од Bie3Br3, 3 Јуни 2013.

 1. Bie3Br3

  Bie3Br3
  Intern

  2
  0
  3 Јуни 2013
  Машко
  Дали има познавачи на форумов од дигитални апарати/камери??? Колку уствари навистина вреди камерава, односно ме интересира по која цена би можело да се купи/продаде скоро нов Canon EOS 500D со комплетна опрема и додатоци???
   
 2. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
 3. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,623
  1,397
  27 Јануари 2011
  Машко
  Не ги знам цените, крајната цена зависи од што имаш во “комплетна опрема и додатоци“.
  Добар објектив може да ја надмине цената на апаратот.
   
 4. Bie3Br3

  Bie3Br3
  Intern

  2
  0
  3 Јуни 2013
  Машко
  Тело Canon EOS 500D, објектив 18-55 со стабилизатор made in Japan, батерија, полнач, USB Cable, 8 GB SD Card и капаче за тело...
   
Слични теми
 1. Smoking4e
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,162
 2. MusicFreak
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,083
 3. Кристијан Про
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  657
 4. Chicony
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  3,563
Вчитување...

Сподели

Вчитување...