• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Canon EF 50mm f/1.8 II

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,936
12,019
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Добро познатиот нифти-фифти објектив без кој ниеден фото-ентузијаст неможе ни да помисли да ја почне својата кариера. Буквално неопходен за секој што тукушто навлегол во фотографија можеби со кит објектив па сега треба да мрдне малку од стегите на китот, од прангите на 18-55 ф/3.5-5.6 објективот. 50-кава секако дека е одлична за портерти, на кроп дава еквивалент од околу 85мм, а на фул фрејм дава малку повеќе простор за фул боди портрети.
Доколку се пронаоѓате во некоја од погорните категории и доколку сте спремни да избегате од здодевното секојдневие и сакате да ги проширите своите видици и можности, тогаш овој оглас е наменет токму за вас.

Цената а ова ослободувачко задоволство, ова свежина во вашиот живот е само 3500 денари.

Иначе објективот е целосно исправен, нема грепки на стаклото, постојано е користен со УВ филтер кој го добивате како гратис. Има ситни грепки по телото, ама пластика е па не е чудно. Никогаш не е паднат или слично.

20200625_094626.jpg 20200625_094654.jpg 20200625_094713.jpg

Canon EF 50mm F1.8 II: Digital Photography Review
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,936
12,019
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Someone...
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,036
13,583
Е someone де! Someone да фак!
Кај најдуваш да продаваш пред да се оди на одмор.

Јас би ти дал 3500 за филтерот под услов објективот да ми го дадеш гратис :D

Извини за ремет.
Consider this as a free bump :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,936
12,019
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Па баш дека нема каде да се оди на одмор мислев леѓево ќе ги пренасочат средствата, ама неееее, ќе шетаат по охрид/маврово и таму ќе ги остават парите наместо на колега со-форумец.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,936
12,019
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
3.350 денари.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,936
12,019
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
3.300 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,936
12,019
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Бамп :(
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,936
12,019
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Продадено, може кључ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,567
Мислења
820,644
Членови
28,225
Најнов член
Darkiii
На врв Дно