Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Canon EF 24-70mm F/2.8L II USM

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.628
17.122
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Oktar додаде нов оглас:

Canon EF 24-70mm F/2.8L II USM - 1.290 €

Ајде да си ја пробам среќата со продавање на објективов и на овие простори. Значи стандардно, одлично сочуван, комплет пакување, со кутија со кесички со се, ааааааааа се!
Не знам што да пишам за објективот, стандареден зум објектив, одличен, остар како жилет брз како идеја! Одлично работи со ЕФ/РФ адаптер, впрочем така и го користев, така да, ако некој плнира да преоѓа од кроп дслр на фф мирорлес, ова е одлична опција без да потроши миљарда пари на тело и објектив... да потроши само 500...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.299
Мислења
978.069
Членови
35.585
Најнов член
Megi
На врв Дно