Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Canon EF 24-70mm F/2.8L II USM

Статус
Затворена за нови мислења.

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.598
17.025
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Oktar додаде нов оглас:

Canon EF 24-70mm F/2.8L II USM - Проценка

Здраво, дали можеби има некој заинтересиран да го оттуѓи од мене, нормално ако се договориме за цена. Имам некој window of opportunity, да прејдам на РФ, ама предуслов е некој да го купи овој а да не биде тоа за безпари. Отворен сум за предлог цени, нов гледам дека е скапичок, впрочем така и јас го купив, ама ај да видам некој предлог. Иначе објективот е супер-турбо-одлично сочуван, нема грепки нема зуцки и си работи беспрекорно.

Видете го целиот оглас...
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1.614
2.537
Читам дека е супер-турбо? Дали е со црвени DI? За другар прашувам.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.598
17.025
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1.614
2.537

sneakysquid

Intern
9 јануари 2022
1
9
Оф топик што мирорлес имаш и дали го имаш користено со адаптер?
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.598
17.025
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Оф топик што мирорлес имаш и дали го имаш користено со адаптер?

Canon R6 Mk II и искључиво со адаптер го користам пошто сите објективи ми се ЕФ, скапичка е транзицијата кон РФ и искрено мислам дека нема толкава добивка колку што е разликата во цена. Сакав да прејдам на РФ 24-70 затоа што имаше некоја промоција, намалена цена и плус РФ верзијата има стабилизација што според мене е секад добредојдена.
Иначе моето искуство од ЕФ објективи со адаптер е дека функционира супер, немам никакви проблеми.

Иначе од РФ објективи, интересен ми е 27-70 ф/2, имав прилика да го видам во живо и е чудовиште, огромно е, така да не би ркеол дека е замена за 24-70 кој е олараунд објектив, разумни димензии и одличен квалитет.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.095
Мислења
974.442
Членови
35.402
Најнов член
Jun
На врв Дно