• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Cannot Delete Folder: Folder is not Empty !

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DF-1

Intern
13 септември 2007
98
2
Дали некој имал вакви проблеми ? Некое решение ?
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Треба сите фајлови да ги направиш видливи: од било кој отворен прозор на explorer отвараш Tools -> Folder Options -> View (од лентата со опции) -> Ја селектираш опцијата Show hidden files and folders и ја оштиклираш опцијата Hide protected operating system files. По ова би требало да можеш да ги видиш сите фајлови и да ги избришеш во фолдерот доколку не ти требаат. После бришењето може опциите кои ги стави возможни да ги вратиш за да немаш забуни во иднина и да избришеш некој системски фајл.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Ye, ако и после restart неможеш да го избришеш, провери со hijackthis кој процес користи нешто од фолдерот и убиј го :)
 
M

Mr.Alien

Гостин
C:\RECYCLER...можеби тука сеуште стои нешто што претходно си го избришал во Recycle Bin.
 
M

Mr.Alien

Гостин
И после рестартирање пак не може да се избрише?
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Само да ве потсетам дека темава е отворена на 21-10-07. Значи стара е скоро 5 месеци а авторот на темата откако ја поставил го нема да ни каже што направил со проблемот.
Мое мислење е дека досега најверојатно направил барем еден формат. :))
 
M

Mr.Alien

Гостин
Auch....во право си, не приметив. Сепак, ќе ја оставиме темава уште малку отворена, ако евентуално некој има решение за ваков проблем.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,044
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно